JídloMinerályRady a tipyVitamíny

6 důvodů, proč byste nikdy neměli vylévat vodu z rýže

Po přečtení následujících 6 důvodů, proč nevylévat vodu z uvařené rýže, to nebudete dělat ani vy! Rýžová voda může být použita jako velmi prospěšný kosmetický přípravek. Je běžné, že lidé přebytečnou vodu ze scezené rýže vylijí, ale nemuselo by tomu tak být.

Víte o tom, že je rýžová voda užitečná pro vaší pokožku a vlasy? Je totiž plná vitamínů a minerálů. Čtěte dále a dozvíte se, jak získat z rýžové vody plno dalších výhod.

Příprava rýžové vody

rýžePro získání nejzdravější formy rýžové vody použijte organickou rýži. Vodu z uvařené rýže přelijte do skleněné nádoby a dejte do lednice. Jakmile je voda studená, je připravená k použití na vlasy a pokožku.

Rýžová voda zlepšuje kvalitu vlasů

Umyjte si vlasy obvyklým způsobem a pak použijte rýžovou vodu. Nechte ji působit po dobu 2-3 minut a následně vlasy opláchněte. Vaše vlasy budou mnohem silnější a lesklejší. Rýžová voda vyplní trhliny ve struktuře vašich vlasů.

Rýžová voda v péči o pokožku

Umyjte si obličej vlažnou vodou a dále použijte vatový tampón. Ten namočte do rýžové vody a pak s ním krouživými pohyby čistěte pleť. Rýžová voda vás ochrání před výskytem pigmentových a stařeckých skvrn. Dokáže totiž odstranit vrstvu mědi, která na obličeji ulpívala. Slouží současně jako vynikající prostředek na akné.

Léčí kožní podráždění a záněty

rýže

Každý den namočte postiženou část kůže do rýžové vody na 15 minut. Budete se divit, ale po vyrážce nebo zánětu kůže nezbude ani památky. Rýže obsahuje totiž škrob, který je tím pádem i v této vodě.

Vyléčí průjem

Odvar z rýže je účinným pomocníkem v boji s průjmy. Pijte tuto směs se špetkou soli a brzy se zbavíte průjmu.

Škrobení bílých šatů

Namočte bílé šaty ve zředěné rýžové vodě. Nechte je v této vodě po dobu několika minut a následně je umyjte jako vždy.

Může to znít divně, ale rýžová voda má mnoho zdravotních výhod. Obsahuje 8 esenciálních aminokyselin, které jsou užitečné v procesu regenerace svalů a sacharidy v ní zase poskytují dostatek energie. Až budete příště vařit rýži, vylévání vody si raději rozmyslete.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button