Prevence

Byliny, které vás uchrání před nepříjemným hmyzem

Největšími a nejnepříjemnějšími škůdci léta jsou rozhodně komáři. Možná jsou vynikající potravou pro netopýry a ptáky, ale opravdu otravní pro lidi, jelikož nás jejich kousnutí obtěžuje ještě pár dní poté.

Mnoho lidí se pokouší každé léto proti komárům bojovat pomocí prostředků z lékáren. Ty jsou ale plné toxických chemikálií, které sice hmyz odpuzují, ale lidskému organismu škodí. Všechen hmyz přitahují pachy lidské kůže, jako je pot. Existují ale rostliny, které vám pomohou přirozeným způsobem zakrýt tělesné pachy a odpudit tak komáry.

Meduňka  

Meduňka, bylinka z čeledi hluchavkovitých, je charakteristická pro své bílé květy a jemné citrusové aroma. Kromě toho má skvěle vlastnosti, které odpuzují hmyz. Měli byste také vědět, že meduňka je velmi invazivní druh. Pokud jí tedy chcete pěstovat, měli byste být opatrní.

Bazalka

Kromě toho, že je často používána jako chutné koření, především v těstovinách, je tato bylina velmi účinná i proti komárům. Bazalka je především toxická pro larvy komárů.

Levandule

Tato krásná rostlina má velmi výraznou a příjemnou vůni. Je často využívána při aromaterapii díky své relaxační vlastnosti. Pokud si budete třít pokožku esenciálním olejem z levandule, budete účinně chráněni před komáry.

Máta

Vysoká koncentrace máty peprné se běžně používá jako repelent proti hmyzu. Bylo prokázáno, že její aroma je vysoce efektivní, pokud jde o odpuzení komárů, stejně jako zabíjení komářích larev.

Šalvěj a rozmarýn

Při pálení šalvěje a rozmarýnu se uvolňuje aroma, které je velmi příjemné pro lidi, ovšem komáry to odhání. Pokud tedy plánujete letní grilování, vhoďte pár snítek těchto bylin do ohně a zbavte se nepříjemného hmyzu.

Problém veškerých odpuzovačů je jejich toxicita. Organické repelenty jsou stejně účinné, jako jejich toxičtí sourozenci. Je tu tedy i řešení, jak předejít kousancům od komárů a útoků od nepříjemného hmyzu, pouze s přírodními produkty. A pokud k nějakému kousnutí dojde, zkuste si pomoci také přírodní cestou, například mastí s heřmánkem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button