KrásaRady a tipy

Domácí prostředky proti zápachu z podpaží

Asi si někdy říkáte, jak je možné, že někdo zapáchá a někdo neustále voní? Někdy je zápach výsledkem nesprávné hygieny, ovšem asi sami víte, že někdo se může snažit horem dolem a zápach prostě ne a ne odstranit.

Nadměrné pocení a zápach z podpaží je velice individuální věc, se kterou nelze nic moc dělat. Naštěstí existuje několik přírodních prostředků, které jsou mnohdy účinnější, než ty z drogérie. Pokud i vás děsí objetí díky vašemu pocení, je tento článek odpovědí na to, co hledáte.

Proč se potíme

Než začneme diskutovat o způsobech, jak se zbavit zápachu, musíme nejdříve pochopit, co stojí za nepříjemným tělesným zápachem. Nejčastěji se jedná o důsledek velkého pocení, například kvůli intenzivnímu tréninku, při vysokém stresu a nervozitě, nebo je-li vaše tělo přehřáté. Aby se náš organismus nepřehřál, používá pot jako formu ochlazování. Největší počet našich potních žláz se nachází v podpaží, kde je tendence pocení nejvyšší. Jakmile se pot dostane do kontaktu s bakteriemi, naše podpaží začne zapáchat.

Řešením může být časté sprchování. Ovšem ke koupeli nemáme vždy příležitost. Proto se pojďme podívat na několik čistě přírodních přípravků, které si s tímto problémem dokážou hravě poradit.

Jedlá soda

Jedlá soda je velice populární prostředek na odstranění zápachu z lednice či prádelny. Věděli jste však, že může být použita i proti zápachu z podpaží? Jedlá soda je přírodní jemná látka. Pokud ji smícháte s trochou kukuřičného škrobu a nanesete do podpaží, pomáhá udržovat vaši pokožku po celý den suchou. Vyzkoušejte tuto metodu ještě předtím, než se obléknete.

Jedlá soda je skvělým pomocníkem proti pocení.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je další složkou, která zamezuje zápachu z podpaží. Můžete ho aplikovat přímo, nebo nalít malé množství octa do misky. Pokud přidáte pár kapek citrónové šťávy, vznikne vám skvělý deodorant. Přidejte směs do rozprašovače a naneste směs do podpaží ještě předtím, než se obléknete. Tento sprej ničí bakterie a tudíž i zápach.

Tea tree olej

Éterický olej tea tree je skvělý prostředek, který léčí všechny typy kožních problémů. Jedním z problémů, se kterým si také hravě poradí, je i zápach v podpaží. Tento přírodní olejíček totiž působí antibakteriálně a díky tomu se zápachu více bát nemusíte. Smíchejte tea tree s několika kapkami růžového oleje a aplikujte na podpaží. Díky této kombinaci se budete cítit svěží po celý den.

Citrónová šťáva

Jelikož čistá citrónová šťáva vyrovnává pH pokožky, dokáže snadno vyřešit i problém s tělesným zápachem. Stačí si jen ukrojit tenký plátek citróny, který vložíte na 10-15 minut do podpaží. Díky tomuto triku bude celý den vonět po citrusech.

Aplikujte do podpaží plátek citrónu.

Krystal

Poslední novinkou a velký boom zaznamenal deodorant v podobě krystalu. Ano, jedná se o surový kámen, který zamezuje nadměrnému pocení a zápachu. Ovšem samotným třením se nic dít nebude. První, co musíte udělat, je křišťál namočit a poté aplikovat.

Pokud si lámete hlavu, kde tento speciální kámen sehnat, nemějte strach. Dnes ho totiž už můžete zakoupit skoro v každé drogerii.

Přemýšlejte, co jíte

Staré přísloví říká: „Jste to, co jíte“. A u pocení to platí dvojnásob. Pokud totiž budete jíst tučná kořeněná jídla plná cibule a česneku, z vašich pórů bude vycházet stejný zápach, dokonce až 48 hodinu. Sestavte si jídelníček z čerstvého ovoce a zeleniny. Uvidíte, že to na vaše pocení bude mít výrazný vliv.

V případě, že málo pijete, bakterie z vašeho těla se vylučují více koncentrované, než u lidí, kteří mají správný pitný režim. Můžete to poznat i tak, že nejen budete zapáchat, ale i vaše moč bude tmavší a s výraznějším pachem.

Toto je několik rad, jak zamezit nadměrnému zápachu z pocení. Zkuste tyto metody a řekněte zápachu navždy sbohem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button