Léčba Návod

Jak rychle z těla odstranit kyselinu močovou a zabránit tak bolesti kloubů?

Dna je metabolická porucha. Jinými slovy – dna je onemocnění, při kterém se produkuje nadmíra kyseliny močové, jejíž důsledkem je artritida, která postihuje především nohy. Výsledky toho jsou otoky. V některých případech je artritida doprovázena i silnými bolestmi.

Existuje mnoho důvodů, které mohou dnu způsobit. Ovšem tou hlavní příčinou většinou bývá nadměrné množství kyseliny močové v krvi. Zvýšená hladina kyseliny močové se také nazývá hyperurikemie. A jak taková nemoc postihuje člověka? Pokud vaše ledviny nedokážou eliminovat kyselinu močovou, krystalizace probíhá a usazuje se právě kolem kloubů. Usazeniny mohou způsobit zánět kloubů.My vám představíme několik způsobů, která vám pomohou odstranit tuto kyselinu z těla a zlepšit si tak své zdraví.

V první řadě byste měli změnit svůj jídelníček a s ním také životní styl. Při odplavování kyseliny z těla je velmi důležité dodržovat zdravou výživu bohatou na čerstvé ovoce a zeleninu, libové maso, plody moře a celá nezpracovaná zrna. Také je velmi důležité ze své stravy vyřadit všechny jednoduché cukry a potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků a alkohol.

Se správným jídelníčkem je potřebný velký přísun vody. Tím, že vaše tělo zůstane hydratované, nastává mnohem menší práce pro organismus při vypořádaní se s některými toxiny a kyselinou močovou. S cílem dodržovat pitný režim byste měli pít hlavně čistou vodu, přírodní šťávy bez přidaného cukru, šťávu z ovoce a bylinné čaje.

Jakmile bude vaše tělo v pohodě po fyzické stránce, nezapomeňte ani na tu psychickou. Je nesmírně důležité snížit hladinu stresu a zvýšit fyzickou aktivitu.

A co vám pomůže tento problém léčit?

  • Jedlá soda: Je skvělým pomocníkem při snižování kyseliny močové v těle. Stačí přidat půl lžičky jedlé sody do sklenice vody a nápoj pít každý den.dna
  • Citrónová voda: Citrón s vodou je dobrý pro vaše tělo, protože zvyšuje zásaditost těla a zabraňuje tak tvorbě krystalů kyseliny močové. Stačí si vymačkat do 200 ml vlažné vody polovinu šťávy z citrónu. Nápoj pijte každý den na lačný žaludek.
  • Jablečný ocet: Dalším úžasným parťákem je jablečný ocet, ten také zvyšuje zásaditost. Je tedy účinný při rozpadu kyseliny močové a odvodu z těla. Přidejte lžíci jablečného octa do 200 ml vody. Lék pijte každý den před obědem a večeří.

Netrapte se bolestivými klouby a vyzkoušejte jednu z našich rad. Uvidíte, že za pár měsíců si ani nevzpomenete, že vás nějaké klouby trápily.

Zdroj

2 komentáře

Zanechte komentář

error: