Krása

Kakaové máslo – úžasná péče o vaši pokožku v zimě

Zima je už pár měsíců s námi a i když není tak silná, jak ji z našich podmínek známe a pamatujeme, naši pleť stále zatěžuje. Počasí má na naši pokožku a vlasy neskutečný vliv. Ovšem my vám přinášíme způsob, jak se vyhnout tomuto zimnímu trápení. Odpovědí je kakaové máslo.

Seznamte se s kakaovým máslem

Kakaové máslo je rostlinný olej extrahovaný z kakaovníku. Jeho původ hledejme v regionu Jižní a Střední Ameriky. Olej neboli máslo se získává ze semene tykve, které rostou na stromech. Semena známe také pod názvem kakaové boby. Jelikož se jedná o přírodní změkčovadlo, je populární především k výrobě kosmetických produktů. Má velmi příjemnou a hladkou strukturu a obsahuje vitamíny E a K. Také v něm nalezneme zdravé mastné kyseliny jako je kyselina laurová, kristová, arachová, palmitová a stearová.

Kakaové máslo je účinnou složkou ve výrobcích pro péči o pleť, jelikož se snadno vstřebává a má antioxidační účinky. Velké množství nasycených tuků stojí za hydratací pokožky. Kakaové máslo zlepšuje stav pokožky během chladných zimních dnů, s nimž je pleť pružná a hladká.

Takto vypadá plod kakaovníku, který obsahuje kakaové boby, ze kterých se lisuje kakaové máslo.

Jak působí kakaové máslo na pokožku pleti

Hydratuje pleť

Kakaové máslo je skvělým společníkem, trpíte-li suchou pokožkou. Díky vysokému obsahu mastných kyseliny se tento přírodní olej lehce postará o suchá místa. Je lehký, snadno se vstřebává a zanechává pokožku viditelně krásnějších a hydratovanější. Kromě toho prostupuje hluboko do pokožky, kde ji vyživuje.

Bojuje proti stárnutí pleti

Kakaové máslo obsahuje živiny a esenciální mastné kyseliny jako jsou omega 6 a 9, které oživují pokožku a přinášejí mladistvější vzhled. Pravidelné používání kakaové máslo minimalizuje vrásky a zajišťuje, aby vaše pokožka zůstala dlouho zdravá a krásná.

Působí jako antioxidant

Volné radikály, které se pohybují všude kolem nás, běžně útočí na zdravé kožní buňky, způsobují škody a vaše pleť vypadá unaveně, matně a šedě. Kakaové máslo je ovšem bohatým zdrojem antioxidantů, které bojují a zabíjejí tyto volné radikály usazené na pokožce pleti. Pleť díky němu bude zářivější a bez kožních problémů.

Zklidňuje pokožku

Suché zimní počasí často způsobuje svědění a nepříjemné pnutí. Vaše pokožce může být v tomto období velice citlivá. Tento přírodní olej však pomáhá uklidnit a potlačit nepříjemné projevy způsobené zimním počasím.

Pomáhá při relaxaci

Kakaové máslo obsahuje aroma, díky kterému se často používá při aromaterapii. Je to proto, že tyto vůně dokážou odplavit stres a bojovat proti úzkosti. Kromě vdechování tohoto oleje se také doporučují aromatické masáže, které mají vyšší účinek.

Surové kakaové máslo se nedá používat jako péče o pleť. Naštěstí v dnešní době existuje mnoho přípravků, které jsou na jeho bázi založené. Vybírejte ale poctivě, pročtěte si příbalové informace a volte co nejvíce přírodní krém a najděte si krém, který vám bude vyhovovat. Uvidíte, že brzy pocítíte na své pokožce pozitivní změny.

Zdroj

Zanechte komentář

error: