Krása

Nikdy nevyhazujte slupku od banánu! Je účinným kosmetickým přípravkem

Banán je velmi oblíbeným a zdravým tropickým ovocem. Primárně je využíván jen ke konzumaci a přípravě zdravých koktejlů či chutných dezertů. Spousta z nás ovšem dělá tu chybu, že jakmile banán sní, vyhodí slupku. Věděli jste, že nejvýživnější složky z banánu obsahuje právě ona nepotřebná slupka? My vám v tomto článku ukážeme, jak slupku od banánu zužitkovat.

Bradavice

V první řadě se banánová slupka dá využít k léčbě bradavic. Vezměte kousek slupky a přiložte jí na postižené místo. Slupku připevněte náplastí a nechte působit 24 hodin. Před sprchováním slupku odstraňte a dejte novou. Postup opakujte asi týden, po této době by měla bradavice zmizet.

Bělení zubů

Budete se divit, ale slupka od banánu dokáže bělit zuby. Uřízněte malý proužek slupky a třete vnitřkem (tou světlejší stranou) kůry vaše zuby po dobu jedné minuty. Tento postup pak opakujte několik dnů. Budete ohromeni výsledky.

S banánovou slupkou proti akné

Důležitou vlastností banánů je ta, že má silné protizánětlivé účinky. Tím pádem se stává skvělým lékem proti akné. Zanícené pupínky a akné třete vnitřní stranou banánové slupky nebo jí na místě jen chvíli držte. Zánět se vyléčí mnohem rychleji.

Péče o pokožku

Z banánové slupky lze vyrobit i výživnou masku na obličej. Nakrájejte slupku od banánu na malé kousky a umístěte do mixéru. Přidejte šálek kokosového mléka a vzniklou směs rozmixujte dohladka.

banánNakonec jen stačí aplikovat masku na obličej a nechat působit 15 minut. Obličej poté opláchněte vlažnou vodou a namažte výživným krémem.

Kruhy pod očima

Stejně jako léčbu akné, dokáže banán odstranit i nechtěné kruhy po očima. Vychlazenou studenou banánovou slupku můžete nakrájet na půl měsíce a položit na místo pod očima. Sami uvidíte ten rozdíl.

Banán je neskutečně zdravou potravinou. Až si ho příště budete dopřávat k svačině, slupku jistě nevyhodíte.

Zdroj

6 komentářů

  • Slupka od banánu je také dobré hnojivo pro kytky. Do kýbliku s vodou 5 litrů dejte asi 4 slupky od bynánu a nechte asi 3 až 4 dny louhovat a pak zalívejte kytky s tím uvidíte jak porostou. To samé je dobré dávat slupky od banánu k růžím na zahrádce , rostou jak divý. Vše vyzkoušeno :-).

  • a naložené ve sklenici s vodou je výborným hnojivem na zalévání kytek…pod muškáty,je dobré ji zarýt do zeminy

  • Do Čech se dováží zelené banány, které se nechávají v komorách dozrát pomocí oxidu dusného….ve vodě se ze slupky dusík uvolní a tudíž taková voda dělá kytkám dobře 😀 😉

Zanechte komentář

error: