Prevence

Ochutnejte mix skořice a medu: Chráníte se proti artritidě, rakovině, vysokému cholesterolu a obezitě

Skořice je zvláštní druh koření, je totiž aromatickou kůrou skořicovníků, jedinečných tropických stromů. Nejenže má skořice jedinečnou chuť a vůni, ale je také léčivá. Vyrábí se z ní silice, tinktury a oleje. Její příjemně nasládlá chuť nám navozuje pocit tepla a vždy nám připomene blížící se vánoční období.

Skořice podporuje vaše trávení, má zahřívací schopnosti a preventivně působí proti mnoha onemocněním. V kombinaci s medem se z této dvojice stává silný ochránce vaše organismus proti mnoha nemocem, o kterých se dozvíte v dnešním článku.

Med a skořice

Kombinace těchto dvou léčivých látek je po staletí používána v čínské medicíně. Tyto dvě složky mají unikátní léčivé schopnosti a vždy byly používána jako domácí lék.

Srdeční onemocněnískořice

Vytvořte si z medu a skořice jemnou pastu. Tu můžete jíst samotnou na lžičku či si ji namazat na chleba k snídani. Tato směs preventivně snižuje hladinu cholesterolu a zabraňuje vzniku srdečních onemocnění a tedy i ucpávání tepen.

Artritida

Ve sklenici teplé vody rozpusťte dvě polévkové lžíce medu a lžičku skořice. Pijte tento nápoj ráno a večer. Při pravidelné konzumaci tohoto nápoje léčíte chronickou artritidu. Stejně tak tento nápoj působí protizánětlivě a chrání váš žlučník.

Snižuje cholesterol

Do ranního čaje si přimíchejte dvě polévkové lžíce medu a tři lžičky skořice. Skořice účinně snižuje hladinu cholesterolu a při pravidelné konzumaci chrání váš kardiovaskulární systém.

Pokud jste nachlazení

Pokud vás trápí nachlazení, dopřejte si lžíci medu a 1/4 lžičky skořice. Takto směs konzumujte každý den, alespoň 3 dny! Rychleji se vyléčíte, zbavíte se kašle a vaše nosní sliznice se prokrví.

Bolení břicha

Med v kombinaci se skořicí také uklidňuje váš trávící trakt a léčí bolesti břicha. Užívejte med se skořicí pravidelně a bolesti břicha předcházejte.

Podpora imunitního systémuskořice

Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání vaše tělo před bakteriemi a viry.

Chřipka

Lékaři zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjí viry a chrání vás proti chřipce.

Zhubnete

Nejenže díky medu a skořici budete zdraví, ale skořice podporuje také hubnutí. Pijte každé ráno na lačný žaludek horkou vodu s medem a skořicí. Med vám dodá rychle energie a skořice nastartuje metabolismus. Při pravidelném užívání tohoto nápoje brzy sami pocítíte, že jsou vám vaše kalhoty volnější než dříve.

Vlasy a pleť

Mix medu a skořice můžete aplikovat také na vaši pleť. Buď směs aplikujte přímo na postižené místo nebo natřete na celý obličej a nechte přibližně 5 minut působit. Také pro všechny, kteří trpí vypadáváním vlasů je skořice a med skvělou volbou. Smíchejte lžíci olivového oleje, medu a lžičku skořice. Směs naneste na pokožku hlavy a nechte po dobu 15 minut působit.

Prevence proti rakovině

Nedávné studie také prokázaly, že med a skořice jsou dobrou prevencí proti rakovině žaludku. I ti, u kterých už byla rakovina žaludku potvrzena, by měli konzumovat alespoň lžíci medu s trochou skořice denně.

Skořice tedy účinně zlepšuje:

  • krevní oběh, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu
  • trávení (štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou)
  • zahřívá organismus a stimuluje trávicí trakt
  • chuť k jídlu
  • používá se také proti revmatismu
  • má dezinfekční a antibiotické účinky
  • působí proti nachlazení, chřipce a kašli

Zdroj

Zanechte komentář

error: