Ostatní Prevence

Poznejte plný potenciál ukrytý v Aloe vera

Aloe vera je zázračná sukulentní rostlina s jedinečnými účinky na náš organismus. Používáme ji nejen v přírodní kosmetice, medicíně a potravinářském průmyslu, ale i v domácím léčitelstvím. Víte, co vše se v aloe skrývá?

Žádná novinka

To, že aloe vera není úplně obyčejná rostlina, věděli již staří Egypťané a aloe nazývali „Krví bohů“. Ženy ji využívaly ke zkrášlování pleti a díky nim nesla označení „Rostlina nesmrtelnosti“. Používala se i na balzamování. Její účinky znal dokonce i Kryštof Kolumbus. Není se tedy čemu divit, že se i my k účinkům aloe stále vracíme a s oblibou ji používáme.

Co aloe skrývá?1215044484_f86c7cd579_z

Aloe obsahuje řadu účinných látek, které příznivě působí na náš organismus. K významným látkám patří specifické polysacharidy, enzymy, vitamíny, minerály a stopové prvky. Z účinných látek to jsou především ony polysacharidy. V aloe se skrývají antioxidativní, antiproliferativní, hypotenzivní a antidiabetické účinky.

Obsah látek

Z vitamínů aloe obsahuje především vitamin C, E, A a vitamín B12. Dále to jsou aminokyseliny, enzymy na podporu trávení, mastné kyseliny, minerální látky, saponiny účinné proti virům, bakteriím a plísním. Aloe je jedním velkým zázrakem ukrývajícím se v malém lístku.

Léčivé účinky

Ony léčivé účinky se skrývají v průhledném gelu, který naleznete uvnitř středu listů rostliny. Látky uvnitř listů napomáhají k hojení ran a popálenin, překyselenému žaludku a při potížích se slinivkou břišní. Mírní ekzémy a dokonce pomáhá při léčbě rakoviny střev, tuberkulózy, cévních chorob a při cukrovce. Pozor však na její častou konzumaci, která by vám mohla spíše uškodit, než přinést zdraví. Nezapomínejte na heslo „všeho s mírou“.

Aloe a krása5280033610_03f069026c_b

Jelikož má aloe protizánětlivé a antibakteriální účinky, využijí ji především lidé s problematickou pletí se sklony k akné, oparům, ekzémům či plísním. Neprospívá pouze pleti, ale i vlasům, které chrání před tvorbou lupů. Elixírem mládí ji můžeme nazývat díky jejím hydratačním, detoxikačním a proticelulitidním účinkům, které působí na pokožku celého těla. Doporučuje se i jako podpora při redukčních dietách.

Zevnitř i zvnějšku

Pravidelné pití kvalitních nápojů s obsahem gelu aloe vera působí pozitivně na celý zažívací trakt, problémy s dásněmi, léčí hemoroidy a pomáhá při nechutenství a potravinových alergiích. Zvnějšku zkrášluje a léčí. Co víc byste si od této rostliny ještě mohli přát?

Zdroj

1 Komentář

  • Ahoj. V článku jsou zmíněny pozitivní účinky aloe very mimo jiné u cukrovky. Nevím, jestli je to mezi diabetiky všeobecně známo, ale kdysi provedl Dr. Agarwal rozsáhlou studii na zhruba 3000 diabeticích. Podával jim větší dávky aloe vera gelu společně s vlákninou. Výsledkem bylo snížení cukrovky u 94% z nich. Podrobněji je to popsáno třeba tady:

    http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0002.html

    Třeba ta informace někomu pomůže.

    Martin

Zanechte komentář

error: