Léčba Návod Prevence

Recept na mrkvovou šťávu, která vám pomůže odstranit přebytečný hlen z plic

Tento článek vám přinese návod, jak udělat silnou mrkvovou šťávu, která vám pomůže léčit kašel a díky tomu odstraní hlen z plic. S úsměvem můžeme říci, že kašel, kromě sněhu, je jedna z věcí, která nám připomíná zimu. Pokud máte problémy s chřipkou v chladných měsících, pojďte si spolu s námi připravit domácí sirup, který může být ideálním přípravkem pro vás. Hlavní složkou je mrkev, která obsahuje velké množství antioxidantů. Tato kořenová zelenina je vhodná i pro diabetiky a lidi s vysokým krevním tlakem. Velmi vhodné je pít čerstvý mrkvový džus, šťáva má totiž vyšší koncentraci živin.

Ještě než začneme s přípravou, pojďme si říci něco o působení mrkve na náš organismus. Mrkev pomáhá při zvyšování imunity, snižování cholesterolu, působí jako prevence proti rakovině, pozitivně působí proti akné, zlepšuje trávení a napomáhá při detoxikaci organismu.

Mrkvová šťáva

Příprava je velmi jednoduchá, budeme potřebovat následující ingredience:

  • 500 gramů mrkve
  • 3 – 4 lžíce medu a vodu

Postup

Mrkev oloupeme a pokrájíme na kousky, poté uvaříme do měkka a scedíme. Vodu z vývaru nevyléváme, po vychladnutí do ní přidáme med a řádně promícháme. Uvařenou mrkev rozmixujeme a vzniklé pyré přidáme do vody s medem. Aby sirup dlouho vydržel, uchováváme ho v ledničce. Užíváme 3 až 4 polévkové lžíce denně. Úlevu bychom měli pocítit již po dvou dnech.  Domácí sirup je možná vhodnější volba, než léky.

1 Komentář

Zanechte komentář

error: