Návod

Recept: Zdravé a výživné smoothie, které působí blahodárně na váš trávicí trakt

Zdravá smoothie se stala v posledních několika letech velkým hitem. Ta výživnější jsou skvělá k snídani a na cesty, lehčí se skvěle hodí v létě, kdy si chceme udržet váhu a netoužíme po energeticky náročných jídlech. Dnešní smoothie je velmi bohaté na důležité živiny, obsahuje celou řadu superpotravin a skvěle se hodí jako výživnější snídaně či svačina. Vyzkoušejte si připravit i vy zelené výživné smoothie, které chrání a pečuje o váš zažívací systém.

Ingredience:

 • 1-2 šálky plnotučného kokosového nebo mandlového mléka
 • 2 šálky kedeřávku
 • 2 šálky špenátu
 • 1/2 avokáda
 • 2 zmražené banány
 • 1 lžička nastrouhaného čerstvého zázvoru
 • 1/2 lžíce chia semínek
 • 1/2 lžíce včelího pylu (není nutný)
 • 1 lžíce konopných semínek
 • 1 lžíce včelího medu
 • 2 lžíce proteinu

Všechny přísady vložte do mixéru a mixujte, dokud není směs naprosto hladká. Nalijte do sklenice a konzumujte. Ozdobit směs můžete semínky či nasekanými ořechy. Výborně chutná také s ledem.

Jedinečná síla chia semínek

V tomto nápoji jsou velmi podstatná, až nepostradatelná, chia semínka. Tato semínka získávaná z šalvěje hispánské, jsou zdraví velmi přínosná a výživná. V chia semínkách se skrývá dávka nesmírné energie, kterou po ránu potřebujete. Zasytí vás, podpoří vaše zdraví, nabijí energií a preventivně chrání váš trávicí trakt před rakovinou a jinými zdravotními problémy. Vynikají hydrofilními vlastnostmi, tzv. že se po styku s vodou obalí průhledným gelem, který chrání vaše střeva a blahodárně působí na žaludek. Dopřávejte si chia semínka klidně každý den, vašemu tělu to jen prospěje.

Avokádo a kadeřávek

Avokádo je poměrně zajímavým druhem ovoce, které se stalo mezi vegany a vegetariány velmi oblíbené. Jeho konzistence je velmi zvláštní a vegani jím často nahrazují vajíčka. Avokádo je zdraví velmi prospěšné, obsahuje řadu vitamínů, minerální látky, kyselinu olejovou, linolovou a palmitovou, bohatý je také na omega 3 mastné kyseliny. Avokádo má v tomto nápoji také své místo. Pomáhá regeneraci organismu, reguluje cholesterol, snižuje krevní tlak, zpomaluje proces stárnutí, detoxikuje a léčí játra. Pozor, není vůbec vhodné pro zvířata!

Kadeřávek byl v našich končinách naprosto běžně pěstován, v dnešních dnech ho již v návalu nových druhů ovoce a zeleniny,příliš nepoužíváme. Zkuste ho přidat do zdravého smoothie a připomeňte si jeho typickou chuť a vůni. Kadeřávek je bohatý na vitamín A, C, B7 a minerální látky. Snižuje obsah cholesterolu, zlepšuje střevní peristaltiku a preventivně působí proti zácpě. Asi byste tomu nevěřili, ale kadeřávek je velmi kvalitním zdrojem vápníku, zlepšuje stav kostí, zubů a nehtů, je také prevencí osteoporózy.

Včelí pyl a jeho zdravotní přínos

Pylová zrnka jsou opravdovou raritou, kterou v dnešní době seženete i vy.  Jsou bohatá na bílkoviny, jednoduché a složené cukry, tuky, hormony, enzymy, vitamíny a minerální látky. Včelí pyl obsahuje hojné množství vitamínů skupiny B, vitamín E, D a karoteny. Včelí pyl pomáhá celkové regeneraci organismu, posiluje ho, působí příznivě na vývoj a zdraví vlasů a nehtů. Doporučuje se při rekonvalescenci nebo při poruchách tělesného a fyzického vývoje. Jeho hlavní úlohou je tedy regenerovat a detoxikovat organismus. Podporuje imunitu, urychluje léčebné procesy a podporuje látkovou výměnu, celkově přispívá také k prodloužení života. Dopřávat si ho můžete jen tak na lžičku, přidat ho do smoothie, přisypat do ranní kaše či jiné sladkosti, kterou máte rádi.

Zdroj

Zanechte komentář

error: