Krása

Toužíte po stále mladistvé pleti bez vrásek? Dopřejte si japonskou masku

Pokud si vybavíte japonské ženy, většinou se vám na mysli vytane tmavovlasá žena menšího vzrůstu s dokonale jemnou pletí. Japonci umí o svou pleť pečovat a nebojí se využívat zdrojů, které jsou jim nejbližší, tedy především rýže. Mnoho z nás se snaží najít dokonalou péči o pleť, která by zastavila projevy stárnutí a udržela pokožku zářivou, bez vrásek a jiných nedostatků. Zkuste si s námi připravit japonskou masku, kterou si vyrobíte doma z běžně dostupných ingrediencí za několik minut.

Ingredience:

  • 3 lžíce rýže
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce mléka

Příprava této masky je velmi jednoduchá. Budete potřebovat menší hrnec a v něm uvařte rýži. Vodu z uvařené rýže si schovejte. Nevyhazujte ji! Přišli byste o cenné látky. Nyní smíchejte rýži s polévkovou lžící horkého mléka a lžící medu. Vše řádně promíchejte a aplikujte masku na vyčištěnou pleť. Maska by měla uschnout. Poté ji z obličeje sundejte a omyjte obličej vodou, která vám zbyla z vařené rýže. Následně obličej opláchněte vlažnou vodou a osušte ručníkem.

Proč používat rýži na pleť?

Rýže je bohatá na prospěšné látky, které předává vaší pleti. Obsahuje látku zvanou skvalen, která chrání pokožku před škodlivými účinky, které přicházejí z okolí, tedy před působením slunce, větru a jiných vnějších vlivů. Rýže vaši pleť obohacuje vitamínem B1, B2 a B3, je také bohatá kyselinu linoleovou. Skvalen i kyselina linoleová působí jako silné antioxidanty a stimulují produkci kolagenu ve vaší pleti. Tím se také zasluhují o zpomalení tvorby vrásek. V rýži je pro vaši pleť přínosný také vitam E a gama Oryzanol.

Účinky rýžové vody na vaši pleť

Voda, která vám zbyla z vařené rýže je velmi prospěšná pro vaši pleť. Zlepšuje krevní oběh v pokožce a působí také jako antioxidant, hydratuje pokožku a zbaví vás akné. Ve vyvařené vodě se totiž ukrývají složky, které rýže během varu předala vodě. Rýžová voda účinně hojí ranky na vaší pleti, zabraňuje vzniku zánětů a udržuje pokožku zdravou. Pokud chcete dosáhnout brzy viditelných výsledků, opakujte omývání pleti rýžovou vodou alespoň jednou týdně.

Zdroj

Zanechte komentář

error: