Krása Návod

Alkalická voda vám pomůže s únavou, zažíváním i rakovinou. Vyrobte si jí také!

Jana Novotná
Napsáno od Jana Novotná

Člověk by chtěl zůstat zdravý a umět bojovat proti nemocem, ale jak na takovou prevenci? Na boj proti civilizačním chorobám zabírá alkalický stav, který člověk podpoří používáním alkalické vody. Zní to jednoduše, ale jaké faktory tento stav ovlivňují?

Zpracované potraviny kolem nás jsou plné chemických látek a to nám rozhodně pH nevyrovná, spíše naopak, dostáváme se do kyselosti, což zdraví škodí. Podstatně nás svou měrou ovlivňuje však i stres.

Jedná se o velmi vážný typ problému, který může v závěru vést ke zvýšení počtu zdravotních komplikací. Řeč tu bude zejména o únavě, zažívacích potížích a přibývání na váze.

alkalická voda

Pokud nebudeme kyselé prostředí v našem těle měnit, můžeme ovlivnit zdravé buňky a učinit z nich pro nás ty toxické. Časem jsou tyto toxické buňky převedeny na rakovinné buňky.

Hodnota na stupnici pH se pohybuje od 0 (velmi kyselé) až 14 (nejvíce alkalické). Lidskému organismu se daří v mírně alkalickém prostředí, což udává hodnota 7,4 (pH 7 je sice neutrální, ale ne všude se s ním setkáte). Víte o tom, že v žaludku se pH značně liší i tím, jakou potravu jíme? I úroveň našich slin je nižší, tedy kyselejší od 6,5 – 7. Tento fakt napomáhá při trávení potravy.

alkalická vodaV roce 2006 byla uvedena studie v časopise (International Journal of Cosmetic Science), která prokazovala lepší zabránění infekce v kyselém prostředí, ale je to už dlouhou dobu. Teď je potřeba ovlivnit to, co jíme a pijeme, abychom se mohli považovat za zdravější jedince.

Slavný Dr. Otto Warburg, v roce 1931 zjistil pravdu, která mu přinesla Nobelovu cenu v oboru psychologie a medicíny. Lékařští odborníci a výzkumníci se neustále snažili určit hodnotu pH různých potravin a jejich přínos pro životní prostředí a lidský organismus. Dr. Otto Warburg zjistil že, 95 % všech typů rakoviny vzniká z kyselého prostředí. Současně je potvrzeno i to, že nádorové buňky nemohou přežít a umírají naopak v alkalickém prostředí. A jak jsme si řekli dříve, hodnota pH alkalického prostředí se pohybuje kolem 7,36. Tento známý lékař věděl už téměř před sto lety, že existuje spojení nejen mezi acidózou (kyselostí) a tvorbou rakoviny včetně jejího růstu, ale došel taktéž k závěru, že v souvislosti s kyselým pH je zaznamenán vyšší výskyt chronických onemocnění v současné době – srdeční choroby, diabetes a osteoporóza.

To je důvod, proč je velmi důležité si uvědomit, co vaše tělo způsobuje, když je příliš kyselé. Nejjednodušší test, kterým zkontrolujete pH hodnotu je test slin pomocí standardního pH papírku. Pokud nemáte pH papírek hned k dispozici, možná na sobě pozorujete delší dobu tyto příznaky, které váš stav předběžně informují o tom, že se s organismem něco děje.

 • Stálá únava
 • Svalové bolesti nebo křeče
 • Sklon k dušnosti

Když klesne úroveň vašeho pH, tělo se ho snaží samo regulovat vlastními procesy a přirozenou cestou vytvořit homeostázu (stabilní vnitřní prostředí). Dělá to ovšem tak, že kyselé látky v těle zadrží a ty se začnou ukládat. Některé příliš kyselé látky tak máte v orgánech včetně jater, plic a ledvin. To sice udržuje hodnotu pH na optimální hranici mezi 7,35 – 7,45, ale tyto kyselé sloučeniny začnou útočit na zdravé buňky a přimějí je k tomu, že se stanou toxickými – budou škodit a vyvolávat nemoci. Když nebudete tento problém řešit, buňky mohou růst bez kontroly, šířit se do jiných částí těla i orgánů a poškozovat je. Zhoubné dokonce metastazovat!

Jak jsme řekli již dříve v tomto příspěvku – hlavní příčinou chronické acidózy je dnešní stravování. V některých potravinách je plno zpracovaného cukru, také kofeinu a v závěru si škodíme i alkoholem. Když jsou potraviny pěstovány za pomocí pesticidů, růstových hormonů a dalších různých přísad, jsou pro nás extrémně toxické a kyselé. Je tedy zcela pochopitelné, že je zřejmě potřeba provést řadu změn ve stravování, aby byla zachována hodnota lidského zdraví. Velkým přínosem pro tělo je mimo pití naší zásadité vody i detox.

Alkalická voda by mohla být správným krokem k udržení stálého vnitřního prostředí. Tělo je přece tvořeno z vody až ze 70 %.

Alkalická voda – recept

Složení:

 • 1 lžíce himalájské soli
 • 1 organicky vypěstovaný citron
 • 2 litry očištěné vody (je doporučeno vodu očistit přes osmotický filtr)
 • 1 velká sklenice (plastová láhev by mohla obsahovat chemikálie a nečistoty vedoucí ke kyselosti)

Postup:

Vodu nalijte do sklenice. Poté nařežte plátky citrónu a přidejte je do vody. Konečně i himalájskou sůl. Nyní sklenici zavřete a nechte jí při pokojové teplotě stát 12 – 24 hodin.

Jak použít:

refreshment-768743_640Chcete-li z domácí alkalické vody získat nejlepší výsledky, budete jí muset pít jako první věc, kterou ráno pozřete, tedy na lačno.

Musíte vypít alespoň 3 sklenice tohoto alkalického nápoje každý den, zejména na prázdný žaludek. Můžete pít tuto zásaditou vodu i v průběhu dne, ale ráno je to skutečně potřeba.

Výsledky jsou ohromující! Budete se cítit krásně a více energicky. Vaše pokožka se změní v jasnou a zářivou. Lepší koncentraci a soustředěnost zaznamená i váš mozek, který zůstane neustále ve střehu. Alkalickou vodu byste měli kombinovat se zdravou stravou – bez cukru, aditiv a toxinů. Současně k tomu je dobré využít pohyb a vyvarovat se stresu. Stane se z vás úplně nový člověk plný vitality.

O autorovi

Jana Novotná

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

1 Komentář

 • Dobrý den.

  Chcete mít alkalickou vodu se senzačním Ph kdykoliv k mání?
  Poradíme, jak si můžete prodloužit život.
  Dokonce i zabráníte rakovině.
  V případě zájmu pište na 75miram@seznam.cz

Zanechte komentář

error: