Nezařazené

Jaké jsou nejúčinnější potraviny bojující proti rakovině?

Napsáno od Karla Líbalová

Dnešní doba je ve znamení uspěchanosti, stresu a ohrožení lidského zdraví deficitem vitamínů. S nemocemi, proti kterým bojovali naši předci, bojujeme i my. Bohužel i naše moderní medicína je na nějaké choroby krátká, např. rakovina. Nemoc, která pomalu zabíjí lidský organismus je způsobena mnoha faktory, které jsou pro naší dobu typické.

A když už nezabírá ani západní medicína, není nic jednoduššího, než se vrátit ke kořenům medicíny dřívějších dob, a to k přírodě. Dnešní článek bude o potravinách, které v sobě mají přirozené látky bojující proti rakovině.

Lněné semínko a olej

Len je považován za jednu z nejdravějších potravin vůbec. Jeho látky dokážou léčit zvětšenou prostatu, zánět tlustého střeva i rakovinu prsu. Lněné semínko umí také podpořit funkci jater. Obsahuje totiž základní omega 3 mastné kyseliny, které snižují hladinu cholesterolu v krvi a regulují krevní tlak. Lněné semínko můžete přidat do jídla nebo si z něj vyrobit krém.

Zelí

Mezi super potravinu patří bezpodmínečně zelí, které je základní surovinou každé domácnost. Jakákoliv úprava zelí vám přinese do těla plno užitečných látek – mají antibakteriální, antivirový a protirakovinný účinek. Pokud zelí vaříte, nikdy z něj vodu nevylévejte. Ta v sobě totiž ukrývá plno důležitých živin.

Olivový olej

Olivový olej je úžasnou potravinou, protože zabraňuje bolesti v hrudi a účinně bojuje proti chorobám, které způsobují srdeční infarkt. Ženám pomáhá např. v období menopauzy proti návalům horka. Všechno díky zdravým mastným kyselinám a antioxidantům, těch má olivový olej přemíru.

Pohanka

rakovinaPohanka je velmi prospěšná pro vysoký obsah rutinu, ten poskytuje tělu hodně energie. Pokud trpíte hemeroidy nebo křečovými žilami, je vhodné zařadit do jídelníčku pohanku. Ta bude v tomto případě působit jako lék. Rovněž skvěle hojí rány, jež jsou způsobené špatným cévním systémem.

 

Meloun

Abyste se udrželi po celý den na nohách a měli dostatek energie na všechnu práci, nejspíš zvolíte kávu. Zapomeňte však na nápoje plné kofeinu a dejte si meloun. Je zdrojem potřebných živin, včetně vitamínu A, B6, kyseliny listové, draslíku a vlákniny. S melounem snížíte riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Velmi zdravých potravin je ještě velká řádka. Je jimi třeba také divoká rýže, zelený hrášek, rajče, sezamová semínka, petržel, špenát, aj. Jezte tak dostatek syrového ovoce a zeleniny a dejte sbohem nemocem.

Zdroj

O autorovi

Karla Líbalová

Zanechte komentář

error: