Léčba Ostatní

Lék na cukrovku a rakovinu? Seznamte se s černým kmínem

Napsáno od Karla Líbalová

Koření, které má historii stejně dlouhou jako křesťanství. Ano, jedná se o černý kmín. První zmínky o této rostlině nalezneme v jedněch z nejstarších literárních památek, a těmi jsou Bible a Korán. Bůh stvořil tuto bylinu, aby dokázala vyléčit všechna onemocnění, kromě smrti.

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších rostlin tradiční medicíny a již obyvatelé starého Egypta ji používali s cílem zlepšit trávení, k odstranění bolesti hlavy a zubů, také k léčbě infekce. Archeologové dokonce objevili černý kmín v hrobce faraona Tutanchamona.

Lék na všechno

Černý kmín, neboli Nigelle sativa, je přírodní lék využívaný již ve starověkém Egyptě. V současné době lehce upadá v zapomnění. Ovšem jedná se o jedno z nejúčinnějších koření, které může být použito, jak k léčbě, tak i prevenci před mnoha různými chorobami.

Více, než 200 studií zjistilo a prokázalo zdravotní přínosy tohoto pozoruhodného semene. Černý kmín dokáže pomoci při léčbě různých chorob, zejména s autoimunitními problémy. Tato bylina pomáhá při léčbě roztroušené sklerózy, revmatoidní artritidy, psoriázy, astmatu a alergie.

Kmín je také velmi účinný při snižování vysokého krevního tlaku a vysokém cholesterolu v krvi, při snižování příznaků diabetu, při potlačení ekzému a akné. Dokáže léčit zánět průdušek, zápal plic, zánět vedlejších nosních dutin, gastritidu, vředy, poruchy jater, rakovinu a potlačovat únavu. Lze také říci, že tato rostlina je velmi užitečná při snižování vedlejších účinků při chemoterapii.

Pryč s astmatem

Lékaři tvrdí, že je černý kmín velmi užitečný při zmírňování příznaků alergie, alergické rýmy, či astmatu. Černý olej ze semen totiž dokáže rozšiřovat dýchací cesty. Mimo to má také silné antibiotické vlastnosti, tudíž dokáže zabránit rozšiřování bakteriální infekce, která často alergii doprovází. Bylina pomáhá proti všem typům alergie přírodním a velmi bezpečným způsobem.

Zdravé srdce

Černý kmín je velice prospěšný pro srdce. Látky v těchto černých semenech dokážou posílit cévní stěny a zvyšují jejich odolnost. Také regulují krevní tlak a pomáhají snížit hladinu cholesterolu. Poslední úžasnou vlastností je ta, že snižují hladinu cukru v krvi a stimulují slinivku břišní k sekreci inzulinu. Tato skutečnost je přínosná především u lidí s diabetem 2. typu.

kmín

V posledních letech lékaři přišli na to, že černý kmín má silné protinádorové vlastnosti, které mohou být použity k léčbě rakoviny, jelikož přímo působí na rakovinné buňky a zvyšují imunitní systém lidského organismu.

Černý kmín poskytuje široké spektrum zdravotních výhod. Z jídelníčku byste ho proto neměli vynechávat a zařadit ho do něj, co nejčastěji.

Zdroj

O autorovi

Karla Líbalová

1 Komentář

  • Zdravim,prave som sa docitala o ucinkoch cierneho kminu,bola by som povdacna,kde ho mozem zohnat a blizsie sposoby pouzitia.
    Za odpoved dakujem a prajem pekny den. Emily

Zanechte komentář

error: