Prevence

Ovoce a zelenina, která pozitivně působí na trávící trakt a chrání vás před vznikem rakoviny

Pečovat preventivně o trávicí trakt je velmi důležité. Nejenže se chráníte před vznikem zácpy, ale i onemocnění, které nejčastěji postihuje celý svět, před rakovinou tlustého střeva. Dopřejte si složení stravy, které váš trávicí trakt chrání, uklidňuje a léčí. Správné složení stravy může příznivě působit na váš žaludek i střevní prostředí. Prozradíme vám dnes, jaká zelenina je v tomto směru nejúčinnější.

Jaké potraviny byste měli konzumovat?

Zdraví vašeho trávicího traktu ovlivňuje už to, jak moc rozkoušete potravu ve vašich ústech. Pokud ji řádně nerozkoušete, může podráždit váš jícen, ale také žaludek. Strava, která je bohatá na vitamíny a minerály pomáhá regeneraci trávicího traktu. Naopak byste se měli vyhnout alkoholu, kávě, přílišné konzumaci soli, cukru, živočišných tuků a pálivého koření. V tomto směru platí, všeho s mírou.

Vhodná zelenina

Ze zeleniny je vhodná paprika, která je plná vitamínů a pomáhá při poruchách trávení. Zmírňuje plynatost a dokonce působí jako mírné projímadlo. Paprika je bohatá na vitamín A a C, který je pro váš trávicí trakt příznivý. Trávení pomáhá také konzumace kedluben, které jsou bohaté na minerály. Dopřávejte si také květák, který patří mezi nejlépe stravitelnou brukvovitou zeleninu. Pozor však na problémy s plynatostí, jelikož květák může mírně nadýmat. Je skvělým zdrojem vitamínů a minerálů (především draslíku). Vhodná je i cuketa, která zklidňuje trávicí trakt a je velmi snadno stravitelná. Pokud dáváte přednost ovoci před zeleninou, dopřávejte si především jablka, hrušky a švestky, ty jsou bohaté na vlákninu a mohou působit jako projímavé.

Chraňte žaludek a střeva

Zdraví vašeho žaludku podporuje ananas, který je bohatý na vitamíny a minerály a léčí žaludeční potíže. Vhodné je také zelí, které léčí žaludeční vředy. Je bohaté na vitamín C, draslík a vápník, navíc obsahuje množství vlákniny. Žaludku neublíží ani brambory, které jsou dobrým vitamínem C. Pro zdraví vašich střev si dopřávejte každý den alespoň jedno jablko. Jablka jsou pro váš trávicí trakt to nejlepší. Pomáhají léčit průjem i zácpu. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, navíc mají protizánětlivé účinky. Podporují funkci střev a čistí je. Podobně jsou na tom švestky, které působí proti zácpě. Konzumovat je můžete čerstvé i sušené. Pročišťují organismus a léčí.

1 Komentář

Zanechte komentář

error: