Jídlo Prevence

Rakovinné buňky nesnášejí těchto 15 potravin – začněte je jíst ještě dnes

Napsáno od Karla Líbalová

„Jste to, co jíte“ je rčení, které málo kdo z nás vyvrací. My sami jsme tím, kdo rozhoduje o tom, jak bude náš jídelníček vypadat, a co naše tělo bude přijímat. Záleží tedy jen na nás, jestli ho sestavíme ze zdravých potravin, nebo z těch, které tělo zatěžují.

Jídelníček proti rakovině se ve skutečnosti neliší od toho, co byste každý den měli jíst. Pokud se zaměříte na čerstvou zeleninu, ovoce, libové bílkoviny a bylinky, je jisté, že vaše tělo bude zářit zdravím.

Fazole

Fazole a obecně luštěniny obsahují prospěšné fytochemikálie a vlákninu. Jsou schopny zabránit růst nádorových buněk a léčit buňky postižené. Kyselina fytová, kyselina listová a další zdraví prospěšné látky jsou také obsaženy v luštěninách.

Mrkev

potravinMrkve jsou plné antioxidantu (beta-karotenu), který pomáhá chránit buněčné membrány v těle a ovlivňovat vylučování toxinů z organismu.

Černý kmín

Černý kmín dokáže přispívat ke stabilizaci nezdravého imunitního systému. Studie byla provedena na pacientech trpících rakovinou slinivky břišní, kteří pravidelně užívali černý kmín. Výsledky byly ohromující. Až 80% nádorových buněk bylo zničeno černým kmínem.

Brukvovitá zelenina

Brokolice, zelí, kapusta a jiná zelenina tohoto typu obsahuje sulforafany, které napomáhají tělu při detoxikaci organismu. Detox je skvělý způsob, jak se zbavit nemocných buněk. Zejména těch, které způsobují rakovinu v ústech a jícnu.

Zázvor

Zázvor má neskutečné léčivé účinky a je známý pro svou pikantní a nakyslou chuť. Jeho protizánětlivé vlastnosti dokáží zpomalit růst rakovinných buněk. Zázvor umí léčit migrénu, nevolnost a závratě. Dokonce dokáže působit mnohem rychleji než chemoterapie, zvláště u rakoviny vaječníku.

Česnek

Česnek možná velká většina z vás vnímá jako páchnoucí potravinu. Ve skutečnosti, ale obsahuje látky, které podporují v tělu vznik nových buněk, léčbu těch napadených a také ničí rakovinu. Podobné látky existují i v pažitce, šalotce či cibuli. Ne však v tak velké míře. Mimo jiné uvolňují napětí v těle a vy se díky němu budete cítit velmi zdravě.

Hroznové víno

potravinStejně jako jedna sklenička vína denně před spaním je pro tělo velmi prospěšná, to samé čekejte i od čerstvého hroznového vína. Obojí totiž vlastní resveratrol, který snižuje zánět, snižuje hladinu nezdravého cholesterolu v těle a bojuje proti volným radikálů. Do této kategorie řadíme kromě vína také borůvky, brusinky a granátové jablko.

 

Granátová jablka

Toto ovoce se ukázalo jako zabiják rakoviny především při rakovině prostaty. Granátová jablka mají totiž antioxidační vlastnosti a zastavují růst nádorových buněk. Skvěle postačí i vymačkaná šťáva z tohoto ovoce. Pokud ji ale budete kupovat v obchodě, ujistěte se, že je 100% přírodní a čistá.

Zelený čaj

Se šálkem zeleného čaje denně dostanete do těla polyfenoly a katechiny, které bojují proti růstu rakovinných buněk. Spolu s touto vlastností také detoxikují játra.

Z moře

Nori, hijiki či kombu jsou řasy, které jsou bohaté na vitamíny B, vápník, beta karoten a železo. Díky těmto látkám mají skvělé léčivé vlastnosti. Mořské řasy zvyšují produkci T – buněk, které jsou nezbytné pro prevenci proti různým nemocem.

Špenát

I když po špenátu velké svaly nezískáte, dostanete do těla velké množství luteinu a zeaxantinu, který pomáhá z těla odstranit nestabilní molekuly, stejně jako volné radikály. Lidé, kteří konzumují špenát pravidelně, mají mnohem menší pravděpodobnost, aby u nich propukla rakovina jakéhokoliv typu, než lidi, kteří špenát nejedí vůbec.

Rajčata

potravinRajčata obsahují lykopen, což je antioxidant spojován s léčbou rakoviny prostaty. Mimo tuto oblast látky obsažené v rajčatech dobře léčí i jiné typy rakoviny.

 

Jahody

Jahody jsou plné vitamínu C a kyseliny ellagové. Obě tyto látky zpomalují růst nádorových buněk v lidském organismu.

Kurkuma

Kurkuma je známá pro své léčivé účinky díky obsaženému kurkuminu, jednoho z nejsilnějších antioxidantů, který existuje. Ne každý ale snese její výraznou chuť. Pro ty je ideální varianta kapslí, které jsou běžně k dostání v lékárnách.

Vitamín D

Zvláště v zimním období je vhodné doplňovat vitamín D, který díky absenci slunečního záření v těle chybí. Ten posiluje imunitní systém, působí jako prevence proti rakovině prsu a proti depresi. V přírodní formě tak najdete tento vitamín např. v mléku, sýru, zmrzlině či některé zelenině.

Boj proti zánětům je klíčem ke zpomalení růstu rakovinných buněk. Tomu napomáhá ve velké míře organická strava. Čím více bude váš jídelníček pestrý, tím spíše zamezíte vzniku této zákeřné chorobě.

Zdroj

O autorovi

Karla Líbalová

Zanechte komentář

error: