Prevence

Věděli jste, že ananas účinně podporuje léčbu rakoviny?

Ananas, tropické žluté ovoce, pochází z Brazílie, Filipín a Thajska. Typické je pro svou výraznou, lehce štiplavou, ale vynikající chuť. Nejen, že výborně chutná, ale také obsahuje přírodní látky a enzymy, které dokážou bojovat proti mnoha nemocem, třeba i proti rakovině. Pojďme se společně podívat, jak dokáže čerstvý ananas léčit.

Nedávný výzkum publikovaný Cancer Letters zveřejnil, že ananas obsahuje velkou dávku bromelainu. Bromelain je enzym, který má silné protizánětlivé účinky, a který dokáže aktivovat imunitní systém buněk a zabránit tak rozvoji rakoviny. Bromelain se ukázal nejúčinnějším především při léčbě rakoviny prsu a tlustého střeva.

Výzkumy zaměřené na bromelain

Bromelain funguje tak, že značně snižuje buněčné poškození volnými radikály, které usmrcují buňky. Četné výzkumy po celém světě jsou zaměřeny na úžasné výhody bromelainu při léčbě různých zánětlivých a imunitu oslabujících onemocnění. Podle nich 50 g bromelainu denně dokáže snížit riziko vzniku těchto onemocnění. Bromelain se doporučuje brát na lačný žaludek, kde mimo jiné také pomáhá při trávení bílkovin.

Dva výzkumy, které testovaly bromelain, přinesly příznivé zprávy hned na několika frontách. Účinek enzymu při střelných ránách nebo při boji s popáleninami s sebou přináší ještě mnoho dalších východ:

  • Zvyšuje průtok krve v celé oblasti rány a díky tomu dochází k vyšší koncentraci kyslíku v tomto místě.
  • Zabraňuje vzniku zánětů a snižuje procento zanícených ran.
  • Urychluje vstřebávání otoku a krve na postiženém místě.
  • Stimuluje růst klíčových buněk a obnovuje tkáň.
  • Hojí rány v kratším časovém úseku.
  • Zahojené rány vypadají lépe, jelikož neobsahují poničené zbytky z poranění.
  • Léčí i staré nedoléčené rány, které také omlazuje.

Silná sloučenina bromelain je tedy velmi silným bojovníkem proti rakovině a to díky tomu, že rozpouští nepotřebné tkáně po celém těle. Tento enzym je kladen na stejnou příčku přírodních léčiv jako je kurkumin nebo extrakt ze zelených čajů.

Bromelain lze zakoupit v lékárnách jako potravinový doplněk. Pokud ale nemáte rádi tento způsob doplňování vitamínu, dejte si prostě čerstvý ananas.

Zdroj

Zanechte komentář

error: