Spolupráce

Bez gelu na obočí se neobejdete! Proč? Odpověď vás překvapí

Gel na obočí je jedním z relativně nových kosmetických produktů, jenomže v poslední době velmi rychle získává na popularitě. Tento přípravek, který si doporučujeme pořídit co nejdřív, vám umožní výrazně, rychle a snadno vytvarovat obočí. Gel na obočí pevně fixuje chloupky, vytváří efekt objemu, dodává výrazný přirozený odstín.

Gel se vyrábí v nádobkách s aplikačním štětcem, který je velmi vhodný na aplikaci produktu a modelování požadovaného tvaru. Produkt je navíc k dispozici ve formě tužky nebo fixy. Oba produkty se používají při korekci barvy obočí, ale druhý poskytuje sytější odstín a výraznější tvar.

Gely na obočí obvykle plní další funkce:

  • Rychlá fixace každého chloupku v požadované poloze, navíc díky inovativnímu vzorci je zajištěna pohyblivá fixace.
  • Vytvoření bohatého, přirozeného odstínu s akcentem na texturu. Hlavní věc je najít svůj odstín.
  • Modelování tvaru. Umožňuje experimentovat s ohybem a tloušťkou obočí.
  • Vizuální zvětšení objemu. Obočí je silnější a výraznější díky vysoké pigmentaci a kvalitní fixaci chloupků.

Jak gel správně používat?

Abyste upravily obočí pomocí gelu na obočí, nepotřebujete profesionální dovednosti. V podstatě existují pouze 4 hlavní způsoby aplikace, které závisí na typu gelu:

Průhledný

Pro rychlé zafixování chloupků stačí nanést jednu vrstvu po přirozeném směru růstu. Pokud potřebujete výraznější efekt, budete muset obočí vytvarovat a dodat mu barvu pomocí tužky nebo stínů a výsledek zafixovat bezbarvým gelem.

Pigmentovaný

Nejprve musíte aplikovat přípravek proti růstu chloupků a následně po směru.  Získáte tak jednotné a silné obočí.

Krémový

Musíte jej aplikovat lehkými tahy, jako byste kreslily chybějící chloupky.

Gelový tint

Jakmile jej nanesete, obočí okamžitě získá krásný tvar. Poté musíte chvíli počkat na zaschnutí (15-20 minut stačí) a opatrně odstranit vytvořený film z obočí.

Co najdete ve složení gelu?

Určitě znáte ten nepříjemný pocit na vlasech po použití stylingových přípravků. Gel na obočí takový není. Obvykle pečuje a zajišťuje růst, fixace se provádí pomocí vosků. Nejpopulárnější komponenty jsou včelí vosk, karnaubský vosk a kaolin.

Výrobky s voskem ve složení mají příjemnou strukturu a snadno se aplikují. Výrobky s kaolinem jsou ideální pro lidi s mastnou pletí. Kaolin absorbuje kožní maz, tónuje a fixuje obočí po delší dobu.

Zdroj náhledových obrázků: pexels.com

Podobné články

Back to top button