Zdraví

Rostlinné látky, které podporují zdravé cukry v krvi

Cukrovka je vážným onemocněním omezující značnou část populace. S přibývajícím věkem, špatnou životosprávou nebo stresem se toto onemocnění snadno projeví a trápí plno lidí. Cukrovka má však několik typů. První typ je považování za vážnou nemoc. Při tomto typu cukrovky se doktoři snaží pacienta naučit sžít se s tímto onemocněním a nasadit mu léčbu. Ovšem není zde žádné východisko, jak ji vyléčit úplně.

Druhý typ cukrovky nastává u lidí, kterým se v těle ještě vytváří inzulín, ovšem ne v tak vysokém procentu, jako je potřeba. Tito pacienti ale často bohužel končí u cukrovky typu jedna. Pravidelně jsou prováděny výzkumy na léčbu tohoto onemocnění. Nejvíce se lékaři snaží najít rostlinné směsi, které by cukrovku potlačily, ne-li úplně vyléčily. Jako nejúčinnější se ukázalo lněné semínko, které dokáže pomáhat ke správné regeneraci buněk.

Lněné semínko a cukrovka

Poslední výzkumy zjistily, že sloučenina LU6 obsažená v lněném semínku, má mimořádně zdravotní přínosy pro lidi trpící cukrovou typu jedna. Ta totiž pomáhá zpracovávat cukr v těle, udržovat normální hladinu inzulínu v plazmě a odstraňovat nezdravý cukr z těla ven.

flax-seed-1273535_960_720

Ostatní zdravé látky

Ovšem toto není jediná látka, která proti cukrovce dokáže bojovat. Již dříve byly nalezeny látky, které dokáží pomoci pacientovi podobným způsobem. Jaké látky to jsou?

Prvním z nich je arginin, který pomáhá k obnovování buněk. Další látkou je berberin, který se nachází především v bylinkách a funguje podobným způsobem. Kukuřičné vlasy pomáhají zase snižovat hladinu cukru v krvi a regenerovat organismus u diabetiků typu jedna. Žlutá kurkuma, ve které je obsažen kurkumin, byla také studována a zjistilo se, že díky ní dochází k regeneraci buněk. Stejným způsobem působil i genistein obsažení v sóje a červeném jeteli. Je důležité nezapomenout také na stévii, jako na zdravé přírodní sladidlo, které dokáže spolupracovat s léky na cukrovku a jejich účinky prohlubovat.

Curcuma_longa_roots

Jste-li i vy jedni z těch, kteří bojují s cukrovkou, zařaďte do jídelníčku potraviny, které obsahují výše jmenované přírodní látky a zlepšete svůj zdravotní stav.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button