PrevenceZdraví

Velký přehled bylin a superpotravin, které léčí cukrovku

Diabetes je frustrující a potenciálně život ohrožující onemocnění. Nekontrolovaná cukrovka může vést k glaukomu, onemocnění dásní, ztrátě sluchu, zpožděnému zotavení rány, poruchám ledvin, hypertenzi a komplikacím očí, srdce a kůže. Je tak zásadní, aby ti, kteří jsou diabetici nebo pre-diabetici udržovali stav pod kontrolou co nejvíce.

Byliny pro cukrovku

Dieta a cvičení jsou obrovskou součástí, ale existuje mnoho bylin a superpotravin, které mohou také pomoci diabetikům zvládat jejich stav a zlepšit jejich zdraví.

1. Hořký meloun

Hořký meloun je již dlouho používán v tradiční medicíně k léčbě cukrovky, protože je skvělý při snižování hladiny cukru v krvi. Momordica a charantin jsou dvěma účinnými látkami v této rostlině, díky nimž je tak účinný při léčení cukrovky.

2. Gymnéma lesní

Bylina je také označována jako „zabiják cukru“ kvůli své schopnosti snížit vaši touhu po sladkosti. Gymnéma pomáhá slinivce při produkci inzulínu a může snížit potřebu umělé inzulínové podpory.

3. Ceylonová skořice

Existuje aktivní složka ve skořici, která se nazývá MHCP. Tato složka pomáhá zvýšit citlivost buněk na inzulín, což zabraňuje přebytku inzulínu a zvyšuje konverzi glukózy na energii. Skořice souvisí se zvýšenou účinností inzulínu a některé zprávy naznačují, že skořice může možná dokonce ztrojnásobit účinnost inzulínu.

4. Pískavice

Nejen, že semena pískavice pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, ale jsou také účinnou přírodní léčbou cukrovky. Můžete najít prášek ze semen ve zdravé výživě, Odtučněný prášek z pískavice skutečně prokázal zlepšení glukózové tolerance během pouhého týdne.

5. Vodilka kanadská (Goldenseal)

Goldenseal má také silné hypoglykemické vlastnosti a zlepšuje užívání inzulínu v těle. Tato bylina může zvýšit vaši glukózovou toleranci, a proto je obzvláště skvělý doplněk, který se užívá před jídlem a vyhnete se zvýšení krevního cukru, které často přichází po jídle.

6. Ženšen

Tato bylina přímo řídí hladinu cukru v krvi a zvyšuje sekreci inzulínu, což z něj činí léčebný prostředek pro diabetiky. Ženšen také zvyšuje počet inzulínových receptorů a poskytuje přirozené a zdravé zvyšování energie.

7. Křídlok vakovitý

Zatímco tato bylinka vypadá, jako by měla jméno prehistorického tvora, je to jedna z nejsilnějších léčivých bylin pro cukrovku. Tato bylina je pravidelně užívána v ayurvédské medicíně a byla prokázána ve studiích, které pomáhají vyvážit krevní cukr v těle. Pterocarpus marsupium může dokonce mít potenciál zvrátit poškození slinivky, což má za následek sníženou produkci inzulínu, což je jediná rostlina, u které se ukázalo, že tak činí.

Některé další léčivé bylinky, které jsou účinné při léčbě cukrovky a jejích symptomů, jsou:

Bílá borovice

Jalovec

Ořešák černý

Kotvičník zemní

Lopuch

Borůvka

Carob

Mletý bodlák

Koriandr

Nové koření

Petržel

Artyčok

Americký ženšen

Čínská rebarbora

Kočičí dráp

Superpotraviny pro cukrovku

1. Rajčata

Rajčata obsahují vysoké množství lykopenu, což je silný antioxidant, který pomáhá předcházet rakovině a srdečním chorobám a jsou prospěšné pro ty, kteří trpí cukrovkou. Tato superpotravina je také plná vitamínů a minerálních látek, které jsou nezbytné pro zdraví diabetu.

2. Kale

Kale má nízký obsah sacharidů, poskytuje široký sortiment vitamínů a minerálů a obsahuje také určité množství bílkovin. Pití zeleného kale smoothies je skvělý způsob, jak dodat tělu tyto zásadní vitamíny a minerály.

3. Jablka

Ano, jablko denně jistě udržuje lékaře pryč. Jablka pomáhají snižovat příznaky diabetu udržováním hladiny cukru v krvi pod kontrolou. Poskytují sladkost, kterou tělo potřebuje, aniž by způsobovalo komplikace, a vláknina pomáhá při trávení.

4. Fazole

Fazole jsou skvělý způsob, jak naplnit tělo (uspokojit hladovění) bez poškození hladiny glukózy v krvi. Jsou snadno strávitelné a obsahují minerály a vlákninu, které přispívají k celkovému zdraví. Vláknina a hořčík pomáhají snižovat příznaky diabetu.

5. Extra panenský olivový olej

Extra panenský olivový olej je dobrou volbou pro každého, zvláště diabetiky. Obsahuje zdravý mononenasycený tuk, který stabilizuje hladinu cukru v krvi a může vám pomoci zhubnout. Výzkumní pracovníci ve Španělsku zjistili, že olivový olej může omezit komplikace diabetu a zabránit vzniku cukrovky.

6. Zelený čaj

Zelený čaj pomáhá diabetikům získat antioxidanty potřebné pro boj s volnými radikály, které mohou zhoršit komplikace spojené s diabetem. Zelený čaj také obsahuje katechiny, které zvyšují metabolismus a pomáhají při hubnutí.

7. Mandle

Vědecký výzkum ukazuje, že mandle pomáhají snižovat riziko koronárních onemocnění srdce, což je u diabetiků vyšší riziko rozvoje.

8. Citrusové plody

Vitamín C v citrusových plodech, včetně pomerančů, citronu a grapefruitu, může napomoci při řešení jakéhokoli nedostatku způsobeného diabetem. Jiné potraviny s vysokým obsahem vitamínu C (pampelišky, pórek, tykev, limetka, hořčice, okra, paprika, ředkvička apod.) Jsou také skvělé, ale ujistěte se, že jídlo, které si zvolíte, je vhodné pro diabetickou stravu před použitím.

9. Lesní plody

Lesní plody poskytují antioxidační podporu, vitamíny a vlákninu. Ať už jsou to jahody, maliny, ostružiny nebo borůvky (všechny mají nízký index glykémie), mohou pomoci snížit příznaky spojené s diabetem.

Doporučení

Diabetes je velmi děsivá nemoc a může mít drastické dopady na vaše zdraví a každodenní život. Je důležité, abyste co nejvíce pečovali sami o sebe, abyste změnili stavu na prvním místě a snížili její účinky, pokud jste již byli diagnostikováni. Tato akce zahrnuje konzumaci zdravé výživy a pravidelné cvičení.

Pokud chcete, aby vaše prevence nebo léčba byla zase o krok dále, začleňte některé z těchto léčivých bylin a superpotravin do vaší stravy a snížite dopad cukrovky na váš život.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button