KrásaPrevenceZdraví

7 důvodů, proč hlídat správnou hladinu hořčíku v těle

Hořčík je čtvrtým nejhojnějším minerálem v těle a má řadu důležitých úkolů pro podporu zdraví a regeneraci organismu. Každá buňka v našem těle jej obsahuje a je důležitý pro její fungování. Přitom se o něm mnoho nemluví a může být dokonce i přehlížen. Nedostatek hořčíku může vést k mnoha různým zdravotním potížím.

Tady je výčet nejčastějších faktorů, které způsobují jeho nedostatek: 

  • Pravidelná konzumace sycených nápojů
  • Používání velkého množství rafinovaného cukru
  • Stres
  • Pravidelné pití kofeinových nápojů
  • Konzumace většího množství alkoholických nápojů

Proč bychom měli tělu dodávat hořčík

Lepší spánek

Nedostatek hořčíku zvyšuje riziko nespavosti. Chybí – li hořčík, je narušena produkce hormonu melatoninu, který též ovládá stresové hormony. Stres a napětí mohou být jedním z hlavních důvodů nespavosti.

Lepší trávení

Hořčík napomáhá uvolňovat svaly v trávicím traktu a neutralizuje žaludeční kyselinu. Pokud ho máte ve stravě nedostatek, můžete trpět zácpou. Přidáním hořčíku do svého jídelníčku pomůžete očistit střeva od toxinů a zaznamenáte lepší trávení.

Prevence migrény

Pokud jste náchylní k migrénám, nemusíme vám vysvětlovat, jak neuvěřitelně bolestivé jsou. Dobrou zprávou pro vás může být fakt, že jim můžete zabránit dostatečným přísunem hořčíku, který dokáže podporovat správný tok krve v těle a uvolňuje stažené svaly.

Snížení rizika osteoporózy

Osteoporóza je poškozující onemocnění kostí. Hořčík je nezbytný pro správnou stavbu kostí. Řadou studií bylo zjištěno, že zvýšený příjem hořčíku může být prevencí osteoporózy, či ji dokonce zvrátit.

Podpora zdraví srdce

Hořčík je velice důležitý pro zdravé srdce. Pracuje s vápníkem a pomáhá v prevenci vysokého krevního tlaku. Pokud tělo nemá dostatek hořčíku, zvyšuje se šance infarktu.

Hořčík též funguje jako elektrolyt, který je nezbytný pro všechny elektrické aktivity v těle.

Větší flexibilita a úleva od bolesti svalů a křečí

Hořčík hraje důležitou úlohu při svalové kontrakci. Při nedostatku hořčíku dochází ke svalovým křečím. Nízká hladina hořčíku vede k hromadění kyseliny mléčné, která způsobuje bolest a tlak.

Obnovení rovnováhy pH v těle

Správné pH podporuje imunitní systém, krásnější pleť, lepší trávení, zmírňuje příznaky stárnutí, pomáhá podporovat úbytek hmotnosti.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button