KrásaZdraví

Emu olej pro vaše zdraví, pleť, a vlasy

Existuje nespočet druhů olejů přínosných pro zdraví a duševní pohodu, jako například krill olej (olej z krunýřovky krilové). Často přehlížený emu olej obsahuje mocné vlastnosti včetně omega-3 mastných kyselin, které snižují vznik zánětů a léčí kožní obtíže.

Australská studie prokázala, že emu olej používaný jak zevně, tak orálně, může snížit zánětlivost. Podle výzkumníků je emu olej zejména účinný při léčbě zánětů v gastrointestálním traktu.

Emu je nelétavý pták z Austrálie, který je velice podobný pštrosu. Emu sestávají převážně z mastných kyselin. Domorodci z Austrálie, o kterých bylo známo, že jsou nejstarší skupinou lidí na zemi, byli známi jako první obyvatelé, kteří používali emu tuky k léčení infekcí kůže. Dnes mnoho lékařů, dokonce i těch běžných, používá emu olej na popáleniny a jiné kožní obtíže.

Složení emu oleje:

Emu olej může mít od špinavě bílého krémového složení po velice řídko žlutou tekutinu, záleží na složení ptáka. Zdravotní přínos tohoto oleje pochází z nenasycených mastných kyselin, které tvoří 70 procent jeho složení. Výzkum naznačuje, že kombinace omega-9, 6 a 3 mastných kyselin je zodpovědná za jeho silné protizánětlivé schopnosti. Emu olej je také bohatý na antioxidanty. Zde je rozdělení všech přínosných složek tohoto vysoce terapeutického oleje:

  • Kyselina olejová

Tato monosaturovaná omega-9 mastná kyselina je spojena s poklesem špatného cholesterolu a zvýšením dobrého cholesterolu. Kyselina olejová nalezená v emu oleji umožňuje, aby byl olej absorbován rychle pokožkou.

  • Kyselina linolová

Tato kyselina je polynenasycená omega-6 mastná kyselina, která je zodpovědná za zlepšení zdraví pokožky a snížení výskytu věkových skvrn.

Kyselina linolová je též omega-3 mastná kyselina, která je silným protizánětlivým činidlem a je užitečná při prevenci chronických onemocnění včetně onemocnění srdce a artritidy. Omega-3 mastné kyseliny také posilují zdraví mozku a pomáhají s růstem a vývojem.

  • Vitamíny

V emu oleji se nachází jak vitamín E, tak i Am který pomáhá léčit kůži a snižuje zánětlivost. Vitamíny pomáhají posílit kapilární stěny v kůži a zlepšit vlhkost a pružnost. Vitamín E chrání proti volným radikálům škodícím tělu a vyrovnává cholesterol. Vitamín A posiluje imunitu a může ochránit proti běžnému nachlazení, chřipce a kašli.

Emu olej obsahuje také sapogeny, o kterých je známo, že jsou vysoce účinné složku pro jemnou pokožku a terpiny, které jsou přirozenými antiseptiky.

Přínosy emu oleje

Bolest a záněty

Silné protizánětlivé vlastnosti emu oleje jsou účinné při snižování bolesti svalů a kloubů a pomáhají rychleji hojit kožní rány. Studie zveřejněná v Inflammopharmacology zjistila, že použití emu oleje zevně bylo stejně účinné jako perorální podání ibuprofenu. Protože emu olej aplikovaný lokálně snižuje otoky, což zase snižuje bolest, je užitečným přírodním léčivým prostředkem pro bolesti a otoky, které doprovázejí obtíže, jako je karpální tunel, bolest hlavy, migrény a artritida.

Kůže

Pokud trpíte suchou a svědící kůží, olej z emu vám může poskytnout úlevu. Je to tím, že se skládá z tukových lipidů, které jsou velmi podobné těm nacházejících se na horní vrstvě pokožky. Snadno se vstřebávají a působí jako silný zvlhčovač. Mnoho hydratačních prostředků na trhu dnes jednoduše sedí na horní vrstvě pokožky a nabízí pouze dočasnou úlevu od suché pokožky. Emu olej je zvláště účinný pro drsné lokty, kolena, paty a ruce. Pokud pracujete venku a jste vystaveni těmto prvkům, hydratace pomocí emu oleje poskytuje příkladnou ochranu a snižuje výskyt suché a popraskané pokožky.

Navíc bylo zjištěno, že zevní používání emu oleje pomáhá s následujícími:

  • Jizvy
  • Popáleniny
  • Strie
  • Poškození od sluníčka
  • Poškození v rámci operace
  • Poškození kvůli poranění
  • Poškození z akné

Nehty a vlasy

Emu olej je nabitý antioxidanty, které pomáhají růstu vlasů a nehtů a zároveň jim pomáhají zůstat zdravé. Navíc vitamín E v emu oleji může snížit poškození vlivu životního prostředí a zvýšit cirkulaci krve k pokožce hlavy. Používejte emu olej na hydrataci vlasů a podporu růstu.

Cholesterol

Emu olej byl prokázán účinným na snížení hladiny cholesterolu. Křečci krmení dva týdny stravou na zdvihnutí cholesterolu dostali posléze emu olej a nadále pokračovali ve stejném stravování na vysoký cholesterol po dobu dalších čtyř týdnů. Na konci výzkumu bylo zjištěno, že emu olej snížil celkový cholesterol až o 30 %. Dvacet pět procent z toho byl špatný LDL cholesterol.

Kojení

Emu olej je přírodní a vysoce účinný hydratační přípravek, zvláště u kojících matek. Článek publikovaný v odborném časopise zjistil, že lokální aplikace emu oleje zlepšuje isolární funkci kožní bariéry, která může pomoci snížit riziko bolavých bradavek. Silné protizánětlivé účinky emu oleje pomáhají s kožní integritou a jsou účinnou prevencí proti popraskaným bradavkám.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button