JídloKrásaPrevenceRady a tipy

Kiwi: tropický zážitek přinášející zdravotní užitek

Výhodou kiwi je, že si ho můžete užít kdykoliv během roku. Některé odrůdy rostou v Severní Americe od října do května, zatímco jiné jsou v sezóně od pozdního jara do podzimu.

Tyto jedinečně vypadající oválné plody dodávají salátům, smoothies, dezertům a dalším pochutinám, zářivé barvy a štiplavou chuť .

Kiwi – jednoznačně zdravé jídlo

Je plné vlákniny, folátů a vitamínů C a E. Co se stane, když budete kiwi jíst pravidelně?

Vybádali jsme, jak kiwi ovlivňuje vaše tělo:

Všichni zřejmě z doslechu víme, že konzumace příliš velkého množství sodíku, není pro zdraví srdce ideální a všeobecně nerovnováha sodíku a draslíku, často vytváří obraz rizika srdečních onemocnění.

Draslík a vláknina

Sodík a draslík pracují spolu a jsou-li konzumovány ve vhodném množství, podporují správně vodní hospodářství, srdeční frekvenci, krevní tlak, zdraví svalů, atd. Proč se o tom zmiňujeme?

Kiwi je bohaté na draslík a neobsahuje skoro žádný sodík. Vyrovnává tak negativní dopad nadměrného užívání soli. Vláknina přispívá zdravému srdci a může pomoci k hubnutí, jelikož zlepšuje trávicí procesy. Enzym v kiwi, zvaný aktinidin, se konkrétně podílí na štěpení bílkovin v zažívacím traktu.

Kiwi je bohaté na dva antioxidanty

Jedná se o lutein a zeaxantin. To jsou dva klíčové prvky, které hrají ústřední roli ve zdraví očí. Tyto karotenoidové sloučeniny jsou jediným typem, který se hromadí v sítnici.

Tam chrání před poškozením očí tím, že udržují buňky daleko od působení škodlivých volných radikálů. Může tak zpomalit tvorbu katarakty a makulární degenerace.

Anémie z nedostatku železa?

Konzumujte kiwi. Mimo jiné je také zdrojem vitamínu C. Tvoří až 62% doporučeného denního příjmu pro muže a 75% pro ženy. Vitamín C zvyšuje absorpci železa v těle, což v praxi funguje jako prevence chudokrevnosti. Určitě s ním i zhubnete, jelikož udržuje stabilní hladinu cukru v krvi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button