JídloPrevence

Víte, co se stane, když budete jíst česnek na lačný žaludek? Budete se divit

Málokdo by si dokázal představit, že by na lačný žaludek jedl česnek. Zatímco většina Čechů vnímá česnek jako skvělou ingredienci pro zvýraznění chuti jídla, ve světě je česnek známý jako silný přírodní lék, který si může vypěstovat každý.

Jedná se nejen o skvělý doplněk stravy, ale rovněž o účinnou zbraň při léčbě celé škály nemocí. Mnohé studie potvrdily, že je pravidelná konzumace česneku velmi zdravá. Pokud byste chtěli využít plný potenciál jeho léčivých schopností, je vhodné ho konzumovat vždy ráno na lačný žaludek. Při tomto užívání se zvýší jeho účinek a česnek bude v těle působit jako velmi silné a efektivní antibiotikum. Důvodem, proč ho jíst na lačno, je také fakt, že jsou bakterie v těle plně vystaveny jeho účinku a nemají možnost se mu bránit.

garlic-635384_1280

Jakých potíží umí česnek zbavit?

Ve světě medicíny je česnek známý již dlouho a není divu, že se doporučuje užívat při celé škále nemocí. Česnek umí účinně zmírnit příznaky hypertenze. Vhodný je i pro lidi s kardiovaskulárními problémy, pozitivně působí na krevní oběh, zabraňuje výskytu srdečních problémů, stimuluje správnou činnost jater a v neposlední řadě působí pozitivně i na močový měchýř.

garlic-498634_1920

Česnek se hojně využívá i při problémech se zažíváním, účinně potlačuje průjem, stimuluje celý trávicí trakt a pomáhá přirozeně navodit chuť k jídlu. Při konzumaci na lačno je vhodný i pro léčbu poruch nervového systému.

Účinná alternativní medicína

V alternativní medicíně je česnek velmi populárním prostředkem pro detoxikaci. Vhodný je pro lidi trpící stresem, pomůže jim s redukcí stresových hormonů a zároveň potlačí produkci žaludeční kyseliny, která se vytváří pokaždé, když je člověk nervozní. Jeho účinky si velmi chválí lidé trpící silnými depresemi. Česnek dokáže velmi rychle pročistit organismus od parazitů a zabraňuje celé škále nemocí, mezi které patří cukrovka, tyfus a dokonce i některé druhy rakoviny.

Pro koho je česnek vhodný

Česnek má nesporné výhody pro celé tělo, ale ještě než se pustíte do jeho hojné konzumace, měli byste se ujistit, jestli je pro vás opravdu vhodné ho pravidelně užívat. Pokud jste na česnek alergičtí, neměli byste ho konzumovat v syrové podobě. Na trhu je mnoho alternativních doplňků stravy, které lze využívat jako náhradu. Pokud si nejste alergií jistí, zkonzumujte menší množství česneku a pozorujte, jestli na něj tělo nějak reaguje. Pokud zaznamenáte kožní reakci, zvýšenou teplotu těla nebo mírnou bolest hlavy, neměli byste syrový česnek užívat. Česnek má například nežádoucí účinky pro lidi, kteří používají léky na HIV. To je důvod, proč byste měli být opatrní a proč byste měli sledovat veškeré tělesné reakce.

aromatic-84691_1280

Silná vůně

Pokud na česnek alergičtí nejste, nic vám nebrání v jeho hojné konzumaci. Česnek má silnou vůni i chuť a disponuje mnoha zdravými výhodami, díky kterým nelze o jeho významu pochybovat. Některým lidem vadí, že po konzumaci je cítit z úst a v případě osobních rozhovorů by mohlo být pro druhé nepříjemné mluvit s někým, kdo ho právě jedl. Česnek je také často cítit ze samotné pokožky. Pokud vám jeho pach vadí, je vhodné si po jeho užití řádně vyčistit zuby nebo použít ústní vodu. Jestliže nechcete jíst česnek před cestou do práce, užijte si jeho výhod alespoň o víkendech, jedná se o levný lék, který snadno nahradí celou řadu potravinových doplňků.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

omentářů

  1. Někomu by mohlo vadit, že je následně cítit i ve spermatu. To se málo ví a často se v tom chybuje!

  2. Dobrý den …ohledně toho česneku se chci zeptat …jaké množství ráno jestli nevíte ….děkuju s pozdravem M.

    1. Nejlepe cela hlava kazdy den, nakrajet strouzky najemno ci nadrtit, ponechat 15 minut na vzduchu k uvolneni veskerych lecivych latek a pak sup s tim do gragora. Chcete-li to jeste vice napotencovat, doporucuji zapijet s citronovou vodou (cca 2 vymackane citrony, zbytek do pulitra doplnit vodou).

  3. konzumace česneku je jistě zdravá, ALE
    na lačno, no to bych neschvaloval, dostal jsem z toho zánět žaludku

    1. Ano,na lačno by se samotný česnek neměl konzumovat. Způsobuje požkození sliznice z úst do žaludku.Vždy s něčím, ideální je chléb či rohlí se sýrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button