PrevenceZdraví

Jednoduché cviky, které zlepší vaše držení těla a zbaví vás bolesti zad

Ten pocit, když ráno vstanete a vaše záda jsou ztuhlá a bolavá, znáte ho? Pokud ano, čtete nyní ten správný článek. Dnes se totiž zaměříme na jednoduché cviky, které byste měli pravidelně vykonávat, aby vás nebolela záda a zpevnili jste své zádové svaly.

Mnoha z vás zádové svaly ochabují z důvodu nedostatečného pohybu, posilování a sezení v nesprávné poloze. Zvláště lidé, kteří mají sedavé zaměstnání by tyto cviky měli zařadit do svého dne. Vyzkoušejte je spolu s námi.

Proč byste měli posilovat zádové svaly a starat se o správné držení těla?

  1. Nesprávné držení těla zvyšuje ono riziko bolesti zad, také bolesti na hrudi a špatné prokrvení těla.
  2. Pokud budete preventivně o své držení těla pečovat a myslet na něj, zbavíte se bolesti zad, ramen a šíje.
  3. Studie prokázaly, že správné držení těla snižuje stres, zlepšuje hormonální rovnováhu, dýchání, proces trávení a celkový zdravotní stav.

cviky

Přece jen držení vašeho těla se dotýká celého organismu a zpevněním středu tělam posílením zádových svalů můžete dosáhnout mnoha zdravotních změn. Důležitý je pravidelný a především zdravý pohyb.

Které cviky jsou pro vás vhodné?

  1. Zvedáme hlavu: Připravte si podložku, lehněte si na břicho. Ruce si položte pod čelo a zvedejte hlavu nahoru a zpátky dolů. Důležité je, abyste nezakláněli hlavu a nezvedali nohy. Provádějte cvik pomalu a v pozici vydržte 2 sekundy. Při pohybu dolů se nedotýkejte země.
  2. Stahujte lokty k tělu: Znovu se položte na břicho, na připravenou podložku a nyní si opřete čelo o zem. Pomalu zvedněte ruce do vzpažení a držte je stále nad zemí. Následně je tahem dostaňte, co nejblíže k tělu. Předloktí by mělo být stále ve vodorovné poloze. Poté vracejte ruce zpět do vzpažení. V žádném případě se neohýbejte v bedrech, nezvedejte hlavu ze země a nezaklánějte ji.
  3. Na rovnováhu: Nyní si klekněte na podložku a zvolte polohu kočky, kterou jste určitě cvičili již ve školce. Ruce by měly být na šířku ramen, záda v rovině a nohy od sebe. Zvedněte levou nohou, opřete se více do levé dlaně a zvedněte pravou ruku do prodloužení. V této poloze vydržte a následně se vraťte zpátky. To samé proveďte i na druhou stranu. Vždy když budete zvedat nohu nebo ruku se opřete o dlaň druhé ruky či nárt druhé nohy, pomůže vám to se lépe vyhoupnout do správné pozice. Při tomto cviku se neprohýbejte v bedrech a cvičení provádějte pomalu a pečlivě.
  4. Výdrž ve vzporu: Na podložce jděte do vzporu ležmo na loktech, dnes už tento vzpor nazýváme jako plank. Pozici několik sekund držte a následně přenášejte váhu na loktech dopředu a vracejte se zpátky. Snažte se držet pánev ve stejné výšce. Nezaklánějte hlavu! Cvik provádějte pomalu a snažte se o co nejdelší výdrž.

cviky

Všechny tyto cviky posilují zádové svaly. Poslední z nich přispívá ke zpevnění celého těla. Nedopusťte, aby vaše zádové svaly ochabovaly a držení těla se zhoršovalo. Dopřejte si pár hodin týdně v bazénu, jógu či jiné protahování a posilte své zádové svaly. Tyto cviky můžete provádět každý den doma na podložce. Poproste jen někoho, aby vás při cvičení kontroloval. Rizikové je především zaklánění hlavy, prohýbání beder a špatné držení pozice. Přejeme hodně štěstí ve cvičení a krásné držení těla.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button