Zdraví

Proč je oreganový olej nejsilnějším antibiotikem?

Oregano, jinak také dobromysl, je léčivé koření, které pochází ze Středozemí. Dnes ho již běžně objevíme na našich loukách a zahradách našich babiček. Věděli jste však, že existuje oreganový olej, který má nesmírně silné antibiotické vlastnosti?

Dobromysl

Oregano má velké množství prospěšných vlastností pro naše tělo. Má dokonce osm krát více antioxidantů než jablka a třikrát více než borůvky. Antioxidanty jsou pro naše tělo velice důležité, protože nás chrání před volnými radikály a posilují imunitu přirozenou cestou. Má antiseptické a protizánětlivé účinky, usnadňuje odkašlávání a zvyšuje vyměšování žluči.

První použití

Tento olej pochází ze starověkého Řecka a znám je především pro své silné antibiotické účinky. Lidé jej po stovky let používali k boji proti bolestem, zánětům a také jako antibakteriální, antimykotický a antivirový lék. Hippokrates jej používal jako hlavní nástroj antibakteriálního ošetření. Kromě toho byly používány i oreganové listy pro léčbu dýchacích cest a zažívacích obtíží.

Oreganový olej

Oreganový esenciální olej je soybeans-182294_960_720zdrojem minerálních látek. Je plný vápníku, hořčíku, zinku, železa, draslíku, mědi, boru, manganu, vitaminu C, A a niacinu. Oreganový olej má v sobě velké množství účinných léčivých látek. Fenoly, včetně carvacrolu a thymolu zabíjejí nemocné buňky a pomáhají v obnově buněk nových. Terpeny obsažené v oreganu zajišťují antiseptické, antivirové a uklidňující vlastnosti.

Jak olej užívat?

Seženete ho nejčastěji ve formě kapslí, které obsahují olej z oregana, jehož hlavní složkou je éterický olej obsahující karvakrol. Carvacrol či Karvakrol je silné přírodní antibiotikum, které spolehlivě zabíjí bacily, které syntetickým antibiotikům odolávají. Olej příznivě působí na postižení plísní, při kvasinkové, kožní i slizniční infekci, při trávicích a žaludečních obtížích, léčí infekční průjmy, zácpy či postižení parazity, používá se při kožních problémech (akné, lupénka, bradavice, plísně) a u infekcí dýchacích cest, alergií a astmatu. Stačí si dát dvě kapsle denně a budete chráněni před zmíněným seznamem onemocnění.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button