PrevenceRady a tipyZdraví

4 postupy péče o sebe pro každou oblast vašeho života

Pokud se o sebe nebudete starat, nepomohou vám žádné aktivity na odstranění stresu. Meditace vám nebude k ničemu, pokud nebudete dostatečně spát. Ve skutečnosti, když se pokoušíte meditovat, můžete usnout, protože se nestaráte o potřebu spánku svého těla.

Stejně tak návštěva posilovny jednou za čas nezbaví mnoho stresu, pokud nebudete pravidelně zásobovat své tělo zdravým a výživným jídlem. Pokud chcete, aby byly vaše aktivity na zmírnění stresu efektivní, musíte se nejprve postarat o své základní potřeby.

Fyzická péče o sebe

Pokud chcete, aby fungovalo efektivně, musíte se o své tělo starat. Mějte na paměti, že mezi vaším tělem a vaší myslí existuje silné spojení. Když se budete o své tělo starat, budete také myslet a cítit se lépe.

Fyzická péče o sebe zahrnuje, jak dodáváte energii svému tělu, kolik spíte, kolik fyzické aktivity děláte a jak dobře se staráte o své fyzické potřeby. Preventivní prohlídky, užívání předepsaných léků a péče o své zdraví jsou součástí dobré fyzické péče o sebe.

Sociální péče o sebe

Socializace je klíčem k péči o sebe. Ale často je těžké udělat si čas na přátele a je snadné zanedbávat své vztahy, když je život rušný.

Úzké vztahy jsou důležité pro vaši pohodu. Nejlepší způsob, jak pěstovat a udržovat blízké vztahy, je věnovat čas a energii budování svých vztahů s ostatními.

Neexistuje určitý počet hodin, které byste měli věnovat svým přátelům nebo pracovat na svých vztazích. Každý má trochu jiné sociální potřeby. Klíčem je zjistit, jaké jsou vaše sociální potřeby, a vytvořit si ve svém rozvrhu dostatek času na vytvoření optimálního společenského života.

zena-spokojena

Péče o duševní sebe sama

Způsob, jakým přemýšlíte, a věci, kterými plníte svou mysl, výrazně ovlivňují vaši psychickou pohodu.

Péče o sebe sama zahrnuje dělání věcí, které udrží vaši mysl ostrou, jako jsou hádanky nebo učení se o předmětu, který vás fascinuje. Možná zjistíte, že čtení knih nebo sledování filmů, které vás inspirují, pohání vaši mysl.

Péče o sebe sama také zahrnuje dělání věcí, které vám pomohou zůstat duševně zdraví. Cvičení sebesoucitu a přijetí vám například pomáhá udržovat zdravější vnitřní dialog.

Emocionální péče o sebe

Je důležité mít zdravé dovednosti zvládání nepříjemných emocí, jako je hněv, úzkost a smutek. Emocionální péče o sebe může zahrnovat činnosti, které vám pomohou pravidelně a bezpečně uznávat a vyjadřovat své pocity.

Ať už mluvíte s partnerem nebo blízkým přítelem o tom, jak se cítíte, nebo si vyhradíte čas na volnočasové aktivity, které vám pomohou zpracovat vaše emoce, je důležité začlenit do svého života emoční péči o sebe.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button