PrevenceRady a tipyZdraví

7 jídel a pití, které mohou zhoršit menstruační křeče

Měsíční menstruační cyklus je často doprovázen mnoha příznaky, jako je únava, nadýmání, změny nálad a křeče. Příznaky jsou u některých ještě horší, takže celé období je velký boj. Mezi nesnesitelnými křečemi a výkyvy nálad stačí sáhnout po nějakém pohodlném jídle. Ale bohužel existují některé potraviny, které mohou příznaky menstruace ještě zhoršit, a vy určitě nechcete, aby se to stalo.

Káva

Pokud si nechcete menstruaci zhoršit, omezte příjem kofeinu. Snažte se vydržet jen u jednoho šálku kávy denně. Nadměrné pití kávy může způsobit vazokonstrikci – zúžení krevních cév, což může zhoršit vaše křeče během menstruace. Může také zvýšit nepohodlí a nadýmání.

Rafinované sacharidy a cukr

Vaše hladina cukru v krvi hodně kolísá, když máte menstruaci. Pokud během této fáze spotřebujete více sladidla, přilije to olej do ohně. Vaše hladina cukru v krvi prudce stoupne a klesne. Kromě toho je cukr zánětlivý a může zvýšit křeče. Rafinovaný cukr také způsobuje, že vaše tělo zadržuje sodík a vodu, což vede k nadýmání a změnám nálad.

Mléčné výrobky

Jíst hodně mléčných výrobků není nejlepší nápad, protože to může způsobit křeče. Mléčné výrobky jako mléko, sýr a zmrzlina obsahují kyselinu arachidonovou (omega-6 mastnou kyselinu), která může zvýšit zánět a může zesílit menstruační bolesti.

Tučné jídlo

Tučné jídlo zvyšuje počet prostaglandinů ve vašem těle a může způsobit stažení dělohy. Stahování dělohy zesílí křeče a bude vám nepříjemně. Během menstruace byste se měli vyhýbat i tučným masům kvůli nasyceným tukům, které mohou menstruační bolesti zhoršit.

Zpracované potraviny

Když máte menstruaci, držte se co nejdále zpracovaných potravin. Potravinové přísady mohou vaše křeče zesílit. Trans-tuky, také známé jako hydrogenované oleje, které se přidávají do zpracovaných potravin, mohou způsobit zánět v těle a mohou zhoršit příznaky. Držte se plnohodnotných potravin, bílkovin, ovoce a zeleniny, abyste se vyhnuli komplikovaným příznakům menstruace.

Slaná jídla

Během měsíčního menstruačního cyklu byste se také měli vyhýbat potravinám obsahujícím vysoké množství sodíku. Jídlo obsahující vysoké množství sodíku může nadýmání a zadržování vody v těle ještě zhoršit.

Čokoláda

Chuť na čokoládu je v tomto období docela normální, ale není dobrá, pokud jde o zvládání menstruace. Čokoláda může zvýšit hladinu prostaglandinů a můžete pociťovat další křeče. Pokud si chcete dát čokoládu, dejte si jen hořkou čokoládu a i tu v omezeném množství.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button