PrevencePřírodní léčbaZdraví

Ekzémy a psoriáza trápí mnoho lidí, včetně dětí. Jaké bylinky mohou pomoci?

Kožní onemocnění, jako je ekzém a psoriáza, mohou být frustrující. Způsobují svědivé červené skvrny na kůži a je notoricky obtížné se jich zbavit. Normální léčba těchto stavů zahrnuje lokální protizánětlivé krémy, ale obvykle poskytují pouze dočasnou nebo částečnou úlevu. Častá je recidiva. Problém s touto linií léčby je, že jejím cílem je zastavit symptom (větev) stavu spíše než základní příčinu (kořen). Tradiční čínská medicína má jiný přístup. Díváme se přes kůži, abychom našli základní příčinu stavu, což nemusí být to, co byste očekávali. Bylinky nabízejí jedinečné možnosti léčby těchto stavů a ​​při správném použití mohou řešit nejen příznaky těchto frustrujících stavů, ale také základní příčiny.

Kurkuma

Seznam výhod kurkumy je dlouhý, ale vychází především ze dvou silných vlastností, které rostlina nabízí: její protizánětlivé a antioxidační účinky. Kurkuma interaguje s téměř všemi orgány v těle. Zlepšuje detoxikaci jater, snižuje záněty v trávicím traktu a zklidňuje pokožku. Většina případů ekzému a psoriázy je důsledkem špatného trávení. Tyto orgány mají za úkol bezpečně eliminovat toxické vedlejší produkty z těla.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský je jednou z nejlepších dostupných bylin, pokud jde o zdraví jater. Bylinkáři jej označují jako „hepatoprotektivum“. Hepato-   je latinsky játra, takže ostropestřec je v podstatě charakterizován jako „ochránce jater“.

Ostropestřec dramaticky zlepšuje funkci jater tím, že zlepšuje schopnost jaterních buněk detoxikovat chemikálie z krve [5], čímž odstraňuje napětí z pokožky.

Pokud jsou toxiny účinně spravovány játry, jak se předpokládá, naše pokožka se bude snáze schopna vrátit do normálu.

Měsíček lékařský

Okvětní lístky této malé, nic netušící květiny mají silný úder. Inhibují dva primární enzymy zodpovědné za zánět (známé jako COX a 5 LOX), stejně jako další primární zánětlivý marker (známý jako TNF-alfa) [6]. Tyto zánětlivé molekuly hrají hlavní roli v procesu psoriázy a ekzému.

Jeden z těchto enzymů (COX) je také cílem běžného protizánětlivého léku Aspirinu.

Při aplikaci na pokožku nabízí měsíček okamžité protizánětlivé, vyživující a protizánětlivé (podporuje hojení) účinky.

Heřmánek německý

Většina lidí zná heřmánkový čaj jako domácí lék na nespavost a stres. Většina lidí neví, že heřmánek je také silným protizánětlivým lékem a lékem proti bolesti se zvláštními přínosy pro pokožku.

Esenciální olej může být zředěn nosičem, jako je olivový nebo kokosový olej, aby se dosáhlo uklidňující lokální aplikace pro kožní onemocnění. Ještě lépe zvažte přidání několika kapek esenciálního oleje z heřmánku do přípravku z měsíčkového oleje.

Podobně jako měsíček, i heřmánek německý lépe léčí příznaky. Totiž podráždění kůže. Díky svým protizánětlivým a analgetickým výhodám je skvělý pro léčbu nepříjemných pocitů, jako je intenzivní svědění a brnění, zatímco silní hiteři jako kurkuma, samambaia, ostropestřec mariánský nebo sarsaparilla pracují na základní příčině tohoto stavu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button