KrásaPrevenceRady a tipy

Které ovoce můžeme použít na výrobu pleťové masky pro suchou pleť

Pokožka potřebuje stálou péči. Vyzkoušet můžete domácí masky, které neobsahují žádné chemické přísady. Ingredience určitě najdete doma.

Papaya a med

Papayu rozmixujte a přidejte trochu medu, vzniklou směs naneste na suchou kůži obličeje, nechte chvíli působit a následně opláchněte teplou vodou. Masku můžete používat 2x týdně. Vaše kůže bude hydratovaná a vyživená.

Banán a olivový olej

Rozmačkejte zralý banán a přidejte trochu olivového oleje. Rovnoměrně aplikujte na suchou kůži obličeje (vyhněte se očnímu okolí) a krk, nechte působit 15 minut. Poté umyjte studenou vodou.

Rýžový prášek, jablko a smetana

  • 1 polévková lžíce smetany
  • 1 polévková lžíce rýžového prášku
  • rozmixované jablko

Směs nechte vychladit, naneste na obličej a nechte působit 10 minut, poté řádně smyjte.

Ananas, aloe vera a med

  • 1 polévková lžíce medu
  • 1 polévková lžíce gelu aloe vera
  • 1 polévková lžíce rozmixovaného ananasu

Vytvořenou směs aplikujte na vyčištěný obličej, nechte působit 20 minut a následně řádně smyjte. Tato maska vám pomáhá zesvětlit pleť.

Okurková a melounová šťáva

Smíchejte potřebné množství okurkové a melounové šťávy. Směs nanášejte pomocí kosmetického tamponku na obličej, vyhněte se okolí kolem očí. Nechte působit 15 minut, následně řádně opláchněte studenou vodou. Masku používejet alespoň 2x týdně.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button