Léčba Návod

Pampeliškový čaj ovlivňuje nádorové buňky natolik, že se do 48 hodin rozpadají

Krásné žluté květy, které máme spojené s přicházejícím jarem, lákají k přičichnutí a upletení věnečků. Věděli jste však, že mají nejen estetický charakter, ale i léčivé schopnosti? Naučte se s námi užívat pampelišky a ovlivnit tak dokonce i nádorová bujení.

Pampeliška lékařská

Tato rostlinka byla v dřívějších dobách používána našimi babičkami pro přípravu čaje, sirupů či dokonce pampeliškového medu. Označujeme ji jako včelařskou rostlinu. Pampeliška je významná léčivka. Sbírat můžete kořen před rozkvětem rostliny, listy, nať s kořenem či květy. Pampeliškové listy mají mírně nahořklou chuť. Z kořene lze po usušení vyrobit i hořkou pampeliškovou mouku. V některých zemích se listy používá k přípravě bylinkových salátů nebo k výrobě vína.

Proti rakovině

My se k této tradici znovu postupně vracíme a objevujeme léčivé vlastnosti pampeliškových květů a kořene. Dnes již dokonce víme, že kořen pampelišky může pomoci pacientům s rakovinou. Vědci zjistili, že tento kořen má lepší účinek než chemoterapie, protože zabíjí rakovinné buňky.

Na zdraví

Pampeliška se příznivě projevuje při zánětech močových cest a při ledvinových kamenech, zvyšuje též tvorbu a vylučování žluči. Má močopudné vlastnosti, čistí játra, pomáhá při alergiích a snižuje hladinu cholesterolu. Obsahuje velmi důležité vitamíny a minerální látky, jako je vitamin B6, thiamin, riboflavin, vitamin C, železo, vápník, draslík, kyselinu listovou a hořčík.

S novými výzkumy

dandelion-1085432_960_720Na katedře chemie a biochemie univerzity Windsor v Kanadě provedli výzkumníci nové pokusy, které se zaměřovaly na změnu pro pacienty s rakovinou. Podle výzkumů zjistili, že kořen z pampelišky účinně zabíjí rakovinné buňky bez negativního vlivu na jiné buňky v těle. Pampeliška ovlivňuje nádorové buňky a do 48 hodin je zabíjí bez útoků na zdravé buňky. Nakonec došli k závěru, že kontinuální léčba kořenem pampelišky může zničit většinu rakovinných buněk. Díky neočekávaným výsledkům získali výzkumníci další podporu pro následné zkoumání této rostliny.

Pampeliškový čaj

Preventivně se doporučuje užívat čaj z květů či kořene pampelišky. Na tento blahodárný recept budete potřebovat:

 • 8 květů z pampelišky
 • 350 ml vody
 • med či cukr

Uvařte vodu a přelijte ji přes pampeliškové květy. Nechte louhovat 5 minut a podle chuti přidejte med nebo cukr. Květy si můžete i nasušit a uložit na suchém a tmavém místě, abyste si čaj mohli připravovat po celý rok.

Čaj z kořene pampelišky

Budete potřebovat:

 • 1 polévkovou lžíci praženého kořene pampelišky
 • ½ lžičky mletého čerstvého zázvoru
 • 1 semínko kardamonu
 • 350 ml vody
 • med či cukr podle chuti

Všechny ingredience kromě medu přivedeme k varu. Povaříme na mírném plameni asi 5-10 minut, stáhneme z plamene a přidáme med. Vývar z kořene pampelišky je hotov. Čaj si můžete obohatit i o skořicovou kůru či muškátový oříšek.

Pražení kořene z pampelišky

Abyste si mohli připravit vývar z kořene, je vhodné ho předtím dobře připravit. Nejdříve si vyhlédněte pampelišku a vykopejte ji i s kořenem. Květy můžete nasušit a listy použít do salátu. Získání kořene může být náročnější, jelikož má pampeliška dlouhé a velice pevné kořeny. Když kořen získáte, důkladně ho opláchněte, aby na kořenu nezůstal ani kousek hlíny. Jakmile máte čistý kořen na prkýnku, odstraňte malé kořínky a ten nejsilnější nasekejte na menší kousky a pražte v troubě na 150-200 stupňů po dobu přibližně dvou hodin. Můžete kořen také usušit v sušičce na 300 stupňů po dobu 10 minut. Nasušte si dostatečné množství kořene naráz, ať nemusíte každý týden provádět náročný sběr.

Dandelion_Root

Kořen z pampelišky je překvapivě chutný. Zaskočte si na pole či louku a sesbírejte rostlinu, kterou mnoho z nás považuje za plevel a přitom příznivě působí na naše zdraví.

13 komentářů

 • Mohu jen doporučit všem neználkům a požívačům chemie.Pampelóchy se užívají snad všude,kde to lidem myslí.I ostatní jarní kytky mají co do sebe.

 • Jak dlouho se může čaj užívat? Říká se,že bylinky se nesmí douho užívat,že by to spíše uškodilo ,než pomohlo.Děkuji za odpověď.Marie

 • Dobrý den, píšete ( a i jsem to slyšela v jednom pořadu), že kořen se má sbírat před rozkvětem. Nebude vadit, když bych vyrazila na pampelišky až teď, když je už odkvetlo? Děkuji

 • Ale no tak lidi, nenechte s sebou takto manipulovat. Tohle taky článek jak poleno…Zaprvé, kdyby to mělo takovýhle neuvěřitelný „extra“ účinek tak to vidíte na všech předních stránkách novin a v televizi. Protože by to byl obrovský průlom. Tohle je prostě styl: jezte hlínu, je to má to protinádorový efekt. Všichni hned poběží do zahradnictví pro hlínu… Musíte trochu uvažovat. Když opominete všemožnou biotransformaci účinných látek, a to ani nevíte které můžou být prospěšné a které naopak škodlivé, tak tu máme neuvěřitelné množství různých typů nádorů a ještě větší množství mutací genů, které ty rakovinná bujení rozpoutávají. Ano, čaj by mohl být možná pro tělo prospěšný, pokud má vitamíny a minerální látky, stejně tak jako zelenina a ovoce. Je to stejné jako všechny možné přípravky na detox organismu…. Tělo má vlastní organizovaný proces očištění a toto jsou jen reklamní tahy společností 😉

 • Dobrý den,
  moji matce zjistili rakovinu plic a doporučili ji odstranění celé levé plíce nebo chemoterapii, která není učinná a není schopná rakovinu vyléčit, snad jen prodloužit. rozhodli jsme se s maminkou v jejich 75 letech o alternativní způsob léčby. Rakovina byla zjištěna 19.2.2018 asi 6,5x 7,5 cm, poměrně velké ložisko vzácného typu rakoviny. Měla velké problémy s dýcháním , točení hlavy a asi 1 hodinu po ránu velmi kuckala. Byla kuřačka, ale tento typ není s kouření, je ve spojitosti ze slinnou žlázou. Začali jsme léčit pampeliškovým kořenem o kterém jsem si hodně načetla a věnuji se této problematice rakoviny již delší dobu, také studuji duchovní stránku nemoci a proč rakovina vzniká. Maminka se asi do 1 měsíce úplně vyčistila, přestala kuckat a celkově zdravotní stav se velmi zlepšil. Doplnili jsme vodu, aloe, B, C, a omezili velmi cukr. Zhubla asi 4 Kg, omládla, a cítí se velmi dobře. Dnes byla kontrola na Onkologii na Fakultce v Ostravě. Doktorka byla velmi překvapená stavem maminky, také , že jezdí na kole a i její psychika je velmi dobrá. Věříme bylince, menši nádor v pravé plíci již nebyl vidět a ten větší tam stále je , ale neroste a plíce se vyčistily od vody. Další návštěvu máme za 3 měsíce a věřím, že nádor bude třeba menší nebo at si tam klidně je, třeba rakovinové bunky jsou již mrtvé a budou se pomalu vstřebávat. Doporučuji všem a hlavně věřit a pít čaj 3 krát denně, lehce povařit a pak louhovat asi 15 min. Pít 30 mít před jídlem. Nyní máme po měsících užívání 14 dní pauzu a zkoušíme nyní pomleté, prášek a zapít dostatečně vodou 2krát denně. Byla bych ráda, kdyby se mě ozvali lidé, kteří mají podobné zkušenosti a jaké mají výsledky. Držím všem palečky a přeji všem zdraví. Renata můj email je eidenberg@seznam.cz

Zanechte komentář

error: