KrásaRady a tipy

Domácí prostředky pro odstranění make upu

Chcete-li odstranit make up bez použití chemických přípravků a také trochu ušetřit, sáhněte k prostředkům, které se vyskytují ve vaší domácnosti.

Přírodní oleje

Použít můžete olej kokosový, mandlový, olivový nebo jojobový. Mají podobné složení, jako oleje v kůži, jsou šetrné k pokožce, přirozeně jí zvláční a nezanechají mastný povlak.

Také si můžete vytvořit směsi – jojobový olej s mandlovým nebo olivový olej s růžovou vodou, ta je ideální pro suchou a citlivou pleť.

Plnotučné mléko

Mléčné koupele bylo oblíbené již ve starověkém Egyptě a Řecku. Mléčné proteiny pomáhají hydratovat pokožku a udržují ji vláčnou a hebkou.

Jogurt

Obsahuje kyselinu mléčnou, tuky a bílkoviny, které pomáhají detoxikovat a očistit vaši pokožku. Stačí nanést trochu jogurtu pomocí vatového tamponu na obličej a vetřít krouživými pohyby. Následně pokožku řádně umyjte. Můžete přidat několik kapek citronové šťávy nebo vašeho oblíbeného éterického oleje.

Med

Med je vynikající prostředek pro čištění pleti, a to především díky svým antibakteriálním vlastnostem. Navíc pokožku hydratuje. Postačí vetřít trochu medu pomocí žínky do pokožky obličeje a nechat působit po domu 5 minut. Následně pokožku řádně omyjte.

Pokud máte pleť mastnou, přidejte několik kapek citronové šťávy; pro pleť suchou použijte malé množství smetany nebo mléka.

Okurka

Lze využít pouze šťávu nebo si připravit pastu. Pokud máte make up silný, přidejte trochu olivového nebo jojobového oleje. Obzvláště pro mastnou pleť to bude skvělé ochlazení. Také může podporovat léčbu akné nebo zmírnit pálení pokožky.

Aloe vera a med

Jednoduše zkombinujte stejné množství gelu aloe vera a medu, přidejte olej (olivový nebo mandlový) a směs vmasírujte do pokožky obličeje. Následně řádně omyjte.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button