KrásaZdraví

7 typů, které vám prozradí, jak pečovat o suchou pokožku v podzimním období

Přes podzimní a zimní období dostává vaše pokožka poměrně zabrat. Vaše tělo je zabalené v oblečení, nevystavuje se slunečnímu svitu, na vaši pleť působí vnější vlivy, zima, vítr a smog. Jak pečovat o pokožku, abyste se vyhnuli suchým místům a zbytečně nepodporovali stárnutí své pokožky? To vám prozradíme v dnešním článku. 

Péče o suchou pokožku

Vhodné je se chránit před vznikem suché pokožky již preventivně s použitím tělového mléka, olejů či jiné péče. Pokud budete pokožku vyživovat již preventivně, nemusí vaše kůže přes chladné období vůbec vysychat, jelikož se oni preventivně skvěle staráte. Pokud vás ale suchá pokožka překvapí, aplikujte každý večer tělové mléko či mix různých olej. Volte tělová mléka regenerační, která obsahují i oleje, které zvláčňují a vyživují.

Jak je to s koupáním?

I když si přes podzim rádi dopřáváme horké dlouhé koupele, pokud nechceme, aby byla naše pokožka příliš vysušována, musí buď tyto koupele omezit nebo je doplnit o zvláčňující přísady. Dopřejte si do vaší koupele oleje, která vás chrání před vysušením vodou. Ve sprše používejte sprchové gely s obsahem olejů. Dopřávejte si koupele, ale jen s dostatečnou péčí.

Pokožka a strava

Samozřejmě to, jak jíte, se odráží na stavu vaší pokožky. Pokud si dopřáváte málo vitamínu, minerálních látek, bílkovin a zdravých tuků, bude vaše pokožka rychle stárnout. Vaší pleti také příliš nesvědčí koření typu pepř, chilli či zázvor, pleti prospěje, když omezíte množství přijímané soli ve stravě. Jídlo raději dochucujte čerstvými bylinkami, jelikož ty jsou také stále zdrojem vitamínů a minerálů. Bylinky si můžete pěstovat doma za oknem po celé podzimní a zimní období.

Hydratujte organismus!

Vaše pokožka může být suchá i z jednoho velmi jednoduchého důvodu, a to je nedostatečná hydratace vašeho organismu. Denně byste měli přijmout dostatečné množství tekutin. Vždy záleží na vaší váze a aktivitách, které za den stihnete. Samozřejmě i na mnoha další faktorech, ale vždy byste měli své tělo dostatečně hydratovat, abyste se necítili unavení a váš organismus nestrádal.

Pravidelný pohyb a návštěva sauny

K tomu, aby byla vaše pokožka zdravá, pružná a vitální pomáhá také sport a pohyb, při kterém se pokožka skvěle prokrvuje a dochází k její výživě. Při sportování se běžně zpotíte, což pokožce prospívá, jelikož se vyplavují škodlivé látky a uvolňuje se stres z těla. Doplňte pravidelný pohyb o saunování, při kterém se pokožka pročišťuje, uvolňuje a nabírá novou sílu.

Dopřejte si podzimní masáže

Pokožce prospějí také masáže, které pomáhají prokrvení pokožky. Navíc během masáží dochází k uvolňování hormonů a látek, které uvolňují tělo i mysl a mají pozitivní vliv na vaší pokožku. Na stavu pokožky se odráží také to, jak moc jste ve stresu. Permanentní stres oslabuje imunitní systém, ubírá ochranným mechanismům a dochází k úbytku vlhkosti ve vaší pleti. Dopřejte si pravidelnou meditaci, při které se uvolníte.

Suchý vzduch

Během podzimu začínáme s topením a naší pokožka se potýká se suchým vzduchem, který proudí z radiátorů. Kvůli tomu klesá vlhkost u vás doma i v práci až na 25%. Při tomto stavu vaše pleť poměrně trpí a je potřeba ji dostatečně zvlhčovat. Pomoci vám může dostatek zeleně, která vzduch zvlhčuje. Postačí vám 2 až 3 rostliny, které jsou pro zvlhčení jednoho pokoje ideální. Pomůže vám i položení misek s vodou na radiátory či pravidelné větrání pokojů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button