Rady a tipyZdraví

Trpíte bolestí kloubů? S tímto receptem se jí zbavíte

Mnoho lidí již zažilo tu hroznou bolest kloubů, která se obvykle vyskytuje v oblasti kolen, ramen či loktů. Nemyslete si však, že se u vás bolest kloubů může vyskytnout jen v důsledku stárnutí.

Spousta mladých lidí, dokonce mladších 20 let, trpí bolestí kloubů. Stárnutím tedy tato nemoc vždy způsobena není. Některé lékařské studie zjistily, že k bolesti kloubů dochází často na základě jiných příčin, například v důsledku traumatu, při zvedání těžkých břemen, zlomenin, artritidě, revmatismu a z mnoha jiných důvodů, ale o nich a o receptu na jejich uzdravení již níže.

Dlouhodobá bolest x bolest krátkodobá

Bursitis_Elbow_WCBolest kloubů může mít velké množství příčin a k jejich přesnému zjištění byste se vždy měli obrátit na svého lékaře. V mnoha případech doprovází bolest kloubů infekci, s kterou se tělo potýká, nebo jde o důsledek přetížení kloubového aparátu.

Takové bolesti by měly po delším odpočinku a vyléčení infekce zmizet. Jiná situace nastává v momentě, kdy vás kloubní bolesti sužují dlouhodobě. Tyto bolesti mají jiné příčiny, než krátkodobá bolest, může jimi být chybné držení těla, artróza či z nemoci, která nepramení z pohybového aparátu.

Přesné příčiny

Příčinou bolesti kloubů mohou být tedy: akutní infekční onemocnění, jakým je třeba chřipka, přetažení fyzických sil, špatné držení těla či opakování pohybů, které poškozují klouby. Častou příčinou bolestí kloubů bývá i nadváha a obezita. Mezi závažnější příčiny patří artróza, dna nebo revmatoidní artritida. Bolest kloubů bývá způsobena i nedostatkem vitamínu C či nedostatkem vápníku. Někdy může být bolest způsobena i léky.

Starý ruský recept

Pokud máte jakýkoliv typ bolesti kloubů, měli byste se seznámit s ruským zázračným receptem. Tento recept byl nalezen ve starých ruských lékařských knihách. Nebojte se, že byste ingredience na tuto směs nesehnali, jde o lék, který vyrobíte z běžně dostupných potravin, které třeba již ve své kuchyni máte.

Na tento lék budete potřebovat:

  • hořčici
  • med
  • jedlou sodu
  • mořskou sůl

Postup a použití léku

Dejte všechny zmíněné ingredience do mísy a zamíchejte je dohromady. Míchejte do doby, než vznikne jemná táhlá směs. Poté ji nalijte do sklenice či plastové nádoby, abyste ji měli vždy po ruce. Kdykoliv vás začnou bolet klouby, vytáhněte tuto mast a aplikujte na postiženou oblast. Namažte ji na kloub a přes něj převažte ještě igelit či potravinářskou fólii, navrch vše převažte šátkem či jinou tkaninou a ujistěte se, že nemáte převaz příliš těsný. Nechte směs na kloubu po dobu 1 až 2 hodiny. Tuto metodu aplikujte nejlépe před spaním, pohybový aparát je již v klidu a především bez pohybu. Klouby se tak rychleji vyléčí.

Prevence

Abyste se vyhnuli případnému bolení kloubů, preventivně si dopřávejte přípravky, které vaše klouby posílí. Včasný začátek prevence dokáže divy. Téměř třetina Čechů totiž trpí bolestmi zad, svalů a kloubů. Tyto bolesti mohou trvat i několik týdnů. Dopřejte si preventivně čistý kolagen a vitamin C. Tyto výrobky nemívají vedlejší účinky ani při dlouhodobém užívání, jelikož obsahují jen již zmíněný kolagen.

Pro koho je vhodná včasná prevence?

Preventivně by měli doplňky stravy konzumovat především lidé, kteří nadměrně zatěžují klouby a těžce pracující. O klouby by měli správně pečovat i aktivní sportovci, ti zatěžují svůj pohybový aparát často a nadměrně. Prevenci by měli dodržovat i lidé s nadváhou a starší lidé, kteří většinou mají velké problémy s klouby.

Opečovávejte své klouby dříve, než bude pozdě. A pokud u vás již bolesti nastaly, vyzkoušejte léčivou směs, které uklidní vaše klouby a zbaví vás nepříjemné bolesti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button