JídloZdraví

Poznejte léčivé vlastnosti červené cibule

Někteří ji milují, jiní nemají rádi její zápach. Řeč bude dnes o zelenině, bez které by žádná omáčka nebyla omáčkou. Ano, je to cibule. Znáte ale všechny její příznivé účinky na lidské zdraví?red-onions-4-23841282339390Z1Bp

Cibule je základ snad každého tepelně upravovaného jídla, ovšem vařením a smažením veškeré léčivé vlastnosti cibule zabijeme. Cibuli bychom měli jíst v syrovém stavu, aby léčila. Existuje mnoho kombinací, kde má syrová cibule svůj důležitý podíl. Dnes vám přenášíme pár důvodů, proč přidat do svého jídelníčku právě čerstvou červenou cibuli.

Zabíjí rakovinotvorné buňky

Červená cibule je bohatá na sloučeniny síry, která chrání tělo před rakovinou žaludku, tlustého střeva, prsu, plic a prostaty. Dokáže také bojovat proti bakteriím způsobující zánět močového měchýře.

Pomáha diabetikům

Syrová cibule v jídelníčku zvyšuje produkci inzulínu v organismu. Pokud jste tedy diabetici, zařaďte do svého jídelníčku pravidelnou konzumaci syrové červené cibule.

Léčí zácpu

Vláknina v syrové cibuli pomůže proti zácpě a spolu s tím také odstraňuje usazené pevné částice a toxiny z těla.

Proti kašli a bolesti v krku

Známá šťáva z cibule je opravdu tím nejúčinnějším, co si můžete v období nachlazení dopřát. Cibuli nakrájejte na kolečka, zasypte velkou dávkou cukru a nechte uležet v lednici přes noc. Tyto dvě ingredience spolu vytvoří léčivý sirup, který byste měli pít po lžičkách pravidelně každý den.

Krvácení z nosu

Pokud vás trápí časté krvácení z nosu a nepříjemný tlak v dutině nosní, s cibulí tuto nemoc jednoduše zaženete. Poslední výzkumy dokonce ukazují, že u některých pacientů dokázala čerstvá červená cibule potlačit krvácení úplně.

Ochrana srdce

Cibule umí kontrolovat a řídit správný krevní tlak, udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi a chránit srdce před ischemickou chorobou. I když vás může aroma a chuť cibule lehce odpuzovat, zdravotní výhody, které přináší, za to stojí. Nemyslíte?

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button