Babské radyHubnutíKrásaPřírodní léčbaZdraví

Co se stane s vaším tělem, když si každý den dopřejete med?

V dnešní době utrácíme nemalé peníze za doplňky stravy, vitamíny i léky v naději, že nám pomohou s našimi nemocemi anebo alespoň celkově zlepší váš zdravotní stav. Existuje ale levnější a především přírodnější způsob!

Med je úžasný produkt včel, který nejen báječně chutná, ale také brání vzniku řady nemocí a může vám pomoci, když máte touhu po něčem sladkém a nechcete se cpát rafinovanými cukry.

Těchto 8 věcí se z vaším tělem stane, budete-li med jíst každý den!

Čistá pleť

Med je silným antioxidantem a odvádí z těla nebezpečné toxiny, které způsobují ucpávání pórů, akné a vrásky. Med můžete nejen jíst, ale také jej využít jako pleťovou masku.

Hubnutí

Hubnete-li, není nutné úplně ze svého jídelníčku vyřadit sladké. Jen je třeba cukr nahradit medem! Med totiž také zrychluje metabolismus a tím pomáhá k redukci nežádoucích kilogramů.

Normální cholesterol

Denní příjem tohoto sladkého produktu s pomocí antioxidantů snižuje hladinu nezdravého cholesterolu v krvi.

Zdravé cévy

Med působí jako prevence kardiovaskulárních onemocnění. Zabraňuje zužování tepen, usazování toxinů a vzniku krevních sraženin.

Dobrá paměť

Hlavně ve stáří med zabraňuje rozvoji sklerózy a Alzheimerovy choroby. Preventivně můžete ale s terapií medem začít už v mladém věku.

Zdravý spánek

Med přispívá k produkci serotoninu, který se přeměňuje na hormon melatonin a ten zabezpečuje pokojný a zdravý spánek. Lžička medu před spaním vám zaručeně udělá dobře.

Obnova zažívacího traktu

Med ničí nebezpečné bakterie v žaludku a také léčí ranky na žaludeční sliznici. Med na lačný žaludek vás tedy ochrání pře trávícími potížemi.

Antidepresivum

Glukóza pozitivně působí na nervovou soustavu. Ne nadarmo se říká, že sladké vám udělá dobře na nervy. Zapomeňte ale na čokoládu nebo sušenky nabité cukrem a dopřejte si raději lžičku medu s ovocem.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button