JídloPrevenceZdraví

13 osvědčených přínosů skořice pro zdraví

Nejen, že je skořice výborná, ale je také plná výhod pro vaše dobré zdraví. Skořice se snadno zapracovává do vaší stravy, protože může být posypána do vaší kávy nebo čaje, přes vaši obilovinu a ovesné vločky, nebo do mnoha kaší, omáček a jogurtů.

Zdravotní přínosy skořice

Přečtěte si další informace o mnoha výhodách tohoto sladce vonícího koření.

1. Regulace krevního cukru

Skořice pomáhá regulovat tělesný cukr v krvi, což je skvělá zpráva pro diabetiky. Požití skořice fyzicky zpomaluje proces, který vede k tomuto přílivu glukózy do krve. Když se glukóza vylučuje do krevního řečiště, odhodí inzulínové receptory a vyhodí rovnováhu hladin glukózy. Skořice to působí tím, že snižuje rychlost vyprazdňování žaludku, a tudíž reguluje sekreci inzulínu a glukózy v těle.

2. Prevence rakoviny

Existují dvě složky skořice, u kterých bylo prokázáno, že zastavují šíření rakovinných buněk: cinnamaldehyd a eugenol. Tyto stejné komponenty a další ukázaly, že pomáhají zastavit růst nádorů.

3. Duševní ostrost

Skořice prokázala, že zlepšuje zaměření, soustředění a duševní uvědomění. Dokonce i žvýkání skořice může být dost pro zvýšení vaší mozkové aktivity. Skořice může také stimulovat nervové cesty, které mohou pomáhat zpomalit rozvoj Alzheimerovy choroby a demence. Pro skvělé nervové nabuzení ráno přidejte do vaší kávy nějakou skořici a posypete ji na vaši pečivo, toast, obilovinu nebo ovesné vločky.

4. Silné kosti

Protože skořice obsahuje hořčík, je výborným doplňkem stravy pro zdraví kostí. Hořčík pracuje s vápníkem a pomáhá předcházet osteoporóze a zajišťuje silné a správné tvarování kostí. Pro nejvýznamnější přínosy se pokuste užívat celou skořici.

5. Silný antioxidant

Existují různé složky skořice, u kterých se ukázalo, že bojují a zničí volné radikály v těle. Tyto antioxidanty také pomáhají podporovat zdravé srdce a zabraňují mnoha chronickým chorobám, které jsou výsledkem volných radikálů, které způsobují zmatek v těle.

6. Zlepšené trávení

Mletá skořice obsahuje ve skutečnosti dietní vlákninu, která pomáhá regulovat trávicí systém a zabraňuje zácpě, nadýmání a dalším. Vlákna mohou také pomoci zbavit tělo cholesterolu a žlučových solí, které mohou představovat vážná rizika pro vaše zdraví.

7. Imunitní podpora

Skořice má antibakteriální i antifungální vlastnosti a brání kultivaci mnoha patogenů. Skořice je také skvělá pro pomoc při zotavení se z rýmy nebo chřipky, protože pomáhá stimulovat imunitní a respirační systém. Kombinujte 2 čajové lžičky skořice do šálku horké vody nebo čaje s 1 čajovou lžičkou medu a budete mít sami silnou přípravu na boj proti virům.

8. Zabraňte fungicidním infekcím

Energetický skořicový škrob je široce respektován svou účinností a přirozenou antibakteriální kvalitou při prevenci pěstování nebezpečných patogenů. Přidání skořice do vaší stravy může také zabránit tomu, aby se určité bakteriální a plísňové infekce zratily ve vašem systému.

9. Zachází příznaky ADD a ADHD

Skořice je nyní jedním z „kroků“ k léčení symptomů ADD a ADHD u dětí. Děti s ADHD jsou často hyperaktivní, neschopné sedět nebo se soustředit. Skořice má silný účinek na mozek a má uklidňující účinek na lidi, což jim dává dobrou náladu.

10. Zastavte infekci kvasinkami Candida

Skořice má schopnost zastavit růst houby Candida albicans a bakterií Escherichia coli. Skořicový olej je jedním z laděných esenciálních olejů pro boj s kvasinkovými infekcemi, konkrétně třemi kmeny: Candida albicans, Candida krusei a Candida tropicalis.

Skořicový kůrový olej naplněný pravou Ceylonskou skořicí se ukázal jako vynikající způsob, jak posílit imunitní systém a bojovat s vnitřními infekcemi Candida. Může být také aplikován lokálně: 1% Ceylon Cinnamon Oil s nosným olejem smíchejte do postižených oblastí kromě sliznic a genitálních skvrn.

11. Snižuje příznaky IBS

Tento koření snižuje nadýmání a jiné nepříjemné pocity související s syndromem dráždivého střeva (IBS). Zabíjí bakterie, umožňuje žaludeční šťávy pracovat normálně a léčí infekce v GI traktu. A pro ty, kteří trpí žaludečními křečemi, jeden šálek čaje ze skořice 2-3krát denně výrazně sníží bolest.

12. Zmírnění účinků PMS (premenstruační syndrom)

Skořice má vysokou hladinu manganu, což z něj činí vynikající volbu pro boj s příznaky souvisejícími s PMS. Mangan pomáhá při výkyvech nálady a křečích, avšak nezapomeňte spotřebovat více než 11 mg manganu denně, což se rovná asi 12 skořicovým tyčinkám.

13. Snížení rizika onemocnění srdce

Skořice byla spojena se sníženým rizikem onemocnění srdce a má příznivý vliv na krevní markery u lidí s diabetem typu 2. Snižuje hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů a podporuje hladký (HDL) cholesterol. Skořice také ukázala, že snižuje krevní tlak.

Jak rozlišovat mezi Ceylonskou a Cassia skořicí

Ceylon (pravá) skořice je hladká, světle hnědá a středně tenká tyčinka (s několika složenými vrstvami jako doutník), která byla extrahována z dříků a větví rostliny Cinnamomum Zeylanicum. To je z velké části produkováno ve své vlasti, Srí Lance. Na rozdíl od skořice Cassia, která obsahuje 5% kumarinu, obsahuje ceylonová skořice pouze 0,0004%, takže je sladší a bezpečnější konzumovat ve velkých dávkách.

Cassia (falešná) skořice, také známá jako Saigon nebo čínská skořice, je koření pocházející z Indie, Číny, Indonésie a Vietnamu. Vzhledem k velkému množství kumarinu přítomného v látce může být škodlivá i v případě, že spotřebováváte mírné množství. Má velmi horkou a štiplavou chuť a má některé vlastnosti ceylonové skořice, jako je antifungální, antimikrobiální atd. Toto je typ, který pravděpodobně najdete v obchodech s potravinami.

Cassia skořice má tmavší barvu a hořkost a silnější chuť, zatímco ceylonová skořice je sladší a chutnější. Protože mnoho maloobchodníků neurčuje druh skořice, která se prodává, nebo její původ, stává se těžší rozlišovat mezi sebou. Nejlepším řešením je identifikovat ty skutečné skořice, abyste se ujistili, že kupujete odrůdu Ceylon, a použijte míchačku nebo mlýnku k rozdrcení do prášku.

Ceylonová skořice je obvykle označena; nicméně, jak bylo uvedeno výše, pravá skořice bude tenčí a vícevrstvá se složenými vrstvami jako doutník ve srovnání s tlustší kůrou kasie.

Doporučení

Pokud se opravdu snažíte zvýšit své zdraví se skořicí, nejlepší sázka je čistá skořicová silice. Obvykle najdete tento olej (nebo dokonce kapsli) ve svém místním obchodě s Bio potravinami. K jídlu nebo do sklenice vody můžete přidat pár kapek. Pro mnohé z nás, začlenění dobré staromódní skořice do naší stravy častěji stačí těžit z výhod, ale ujistěte se, že je to Ceylon („pravá“ skořice).

Nyní, když znáte mnoho zdravotních přínosů, které toto malé koření může poskytnout, není důvod, proč byste ji neměli přidávat do jídelníčku každý den.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button