HubnutíJídloRady a tipy

Může vám Metamucil pomoci zhubnout?

Metamucil je často součástí léků určených na léčbu zácpy a zajištění pravidelné stolice.

V posledních letech je také doporučován jako doplněk při redukci hmotnosti. Jeho schopností je totiž snížit chuť k jídlu a podporovat pocit plnosti. Metamucil má však také několik negativních vedlejších účinků, proto zůstává otázkou, zda je jeho užívání opravdu vhodné.

Co je Metamucil?

Metamucil je doplněk rozpustné vlákniny vyrobený z psyllia. Běžně se používá k podpoře zdravého trávení, snížení cholesterolu, snížení chuti k jídlu a zlepšení hladiny cukru v krvi.

psyllium

Opravdu Metamucil pomáhá při hubnutí?

Užívání Metamucilu může pomoci snížit hlad, zvýšit pocity plnosti a zvýšit úbytek hmotnosti. Přesto by Metamucil a podobné doplňky vlákniny, kvůli negativním účinkům, neměly být používány jako produkt na hubnutí.

Možné vedlejší účinky

Ačkoli může být Metamucil efektivním pomocníkem při hubnutí, má několik negativních vedlejších účinků.

Zejména může u některých lidí způsobit mírné zažívací potíže, včetně plynatosti, nadýmání nebo říhání. Pokud se rozhodnete přece jen Metamucil užívat, začněte s nízkými dávkami, abyste minimalizovali projevy vedlejších účinků.

Je také důležité zajistit, abyste při užívání Metamucilu pili dostatek vody, protože bylo prokázáno, že způsobuje závažné nežádoucí účinky, jako je neprůchodnost střev, pokud se užívá bez dostatečného množství tekutin.

Pokud máte cukrovku nebo máte v anamnéze gastrointestinální poruchy, jako je Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida, měli byste si před použitím doplňků vlákniny, jako je Metamucil, promluvit se svým lékařem.

Navštívit lékaře byste měli také v případě, že užíváte nějaké léky.

Rozpustná vláknina se zdá být vhodnější

Pokud chcete do svého jídelníčku zařadit vlákninu jako pomocníka při hubnutí, je efektivnější dát přednost potravinám s rozpustnou vlákninou, jako je ovoce, zelenina a luštěniny.

Tyto potraviny mohou nejen zvýšit váš příjem vlákniny na podporu hubnutí, ale také dodat řadu důležitých vitamínů, minerálů a antioxidantů pro podporu celkového zdraví.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button