JídloPrevence

Nejen jarní detox

Když uvážíme, jaké množství chemikálií se do našeho těla dostává ze vzduchu i z výrobků, které každodenně používáme, je potřeba organismus občas pročistit přirozenou cestou – z ovoce a zeleniny.

Co nám k tomu pomůže?

Brukvovité rostliny

Zelí, květák, brokolice, růžičková kapusta, ředkvičky, řeřicha.

Sloučeniny obsažené v nich pomáhají vytvářet enzymy, které odbourávají a odstraňují toxiny v těle. Existuje velké množství způsobů, jak je konzumovat, přidejet je třeba do salátů nebo sendvičů. Některé druhy se hodí pro tepelnou úpravu, jako příloha či hlavní jídlo.

Řepa

Je sladká, ale má nízký obsah kalorií. Obsahuje vitamín C a kyselinu listovou, podporuje zdravý růst buněk. Nemusíte ji konzumovat jen nakládanou či v polévce. Syrová se dá připravit jako vynikající salát, plátky můžete přidat do sendviče.

Rychlý salát z čerstvé řepy:

  • nastrouhaná syrová řepa
  • nastrouhané jablko
  • citronová šťáva
  • několik kapek oleje
  • med na doslazení
  • ořechy

Bobule

Borůvky, ostružiny, jahody, brusinky, maliny – toto drobné ovoce je plné antioxidantů, neutralizují volné radikály, zlepšují strukturu žil, posilují kardiovaskulární systém, chrání před vznikem rakoviny, mají antimikrobiální účinky.

Rajčata

Červená slupka je plná lykopenu – silný antioxidant, který pomáhá neutralizovat volné radikály. Může pomoci v prevenci rakoviny.

Mrkev

Obsahuje velké množství karotenu, vitamínů B, C, D a E – chrání tělo před škodlivými volnými radikály. Také funguje jako mírné diuretikum, takže pomáhá odpalvovat škodliviny z ledvin. Také napomáhají při detoxikaci krve.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button