PrevencePřírodní léčbaRady a tipy

Co znamená, když se řekne katar?

Trápí vás pocit, že máte neustále hlen v krku a potřebu odkašlávat? Katar je právě o tom, že se nahromadí tento hlen, jenž vás nutí kašlat. Dráždí totiž hrdlo a je to dost často spojováno s nachlazením.

Nicméně je znám i v chronických případech, kdy se jedná z drtivé většiny o potravinovou alergii.

Jde v podstatě o sebeobranou reakci

Je logické, když nás dráždí hrdlo, že máme tendenci i něco vykašlat. Máme pro vás tip na úlevu od hlenů a bolesti v krku. Zkuste vypít ráno tento elixír a máte klid.

Budete potřebovat:

  • šťávu ze dvou pomerančů
  • šťávu ze dvou citronů
  • 2 lžíce panenského olivového oleje
  • 3 – 4 stroužky česneku
  • kousek zázvoru

Postup:

Všechny ingredience dejte do mixéru a každé ráno vypijte alespoň ¼ šálku.

Jak vyléčit bolest v krku?

Za příčinou bolestí v krku může stát i pylová alergie, ale i jiné imunitní poruchy. Ať tak či onak, jedním z oblíbených medikamentů je čaj ze šalvěje (Salvia officinalis).

Ne nadarmo se šalvěj přidává jako přísada do kloktadel, ale může se stejně dobře a účinně užívat společně s medem. Okamžitě tiší bolesti v krku. V případě, že kojíte, tak se nedoporučuje. Šalvěj snižuje produkci mateřského mléka.

Další bylinkou, která je dobrá při infekci v krku je Echinacea (Echinacea Angustifolia). O této krásné květině se říká, že je prevencí proti nachlazení a chřipce. Podporuje současně také imunitu a můžete si z ní připravit čaj nebo silnou tinkturu do rozprašovače a stříkat si na zátylek. Rostlina vlastní znecitlivující účinek.

V sezóně si můžete připravit čerstvý bezinkový sirup, ten rovněž posiluje imunitní systém.

A možná budete nevěřícně vrtět hlavou, ale i jehličnany a jejich jehličky v sobě mají spoustu léčivých látek. Většina z nich je jedlá a obsahuje vitamín C. Ten je velmi dobrým posilovačem imunitního systému. Bolest v krku tak může souviset i s tím, že na tom nejste dobře právě s imunitou.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button