Rady a tipy

Speciál o menstruaci 1. díl: proč menstruace bolí?

Pociťujete křeče během menstruace? Nejste sama, takových žen je dnes velmi mnoho. I z toho důvodu vám přinášíme tento speciál, abyste věděla, jak z toho bludného kruhu ven.

Bolest břicha sice není nic až tak neobvyklého, ale ženu dokáže pěkně potrápit. Nehledě na to, že leckdy zůstane i první den menstruace v pracovní neschopnosti či si vybere dovolenou.

Každá žena prožívá své dny jinak

Někdo má bolesti jen mírně, ale setkáváme se i s bolestmi poměrně závažnějšími. Když menstruace dosáhne svého a ženu omezí v každodenních činnostech, je potřeba si nějakým způsobem ulevit.

Obecně se dá mezi běžné příznaky menstruačních křečí zařadit pulzující nebo křečovité bolesti lokalizované v podbřišku / pánevní oblasti. Občas i intenzivního charakteru nebo také vystřelující do spodní části stehen či zad.

Bolest obvykle začíná 1 až 3 dny před začátkem menstruace a vrcholí 24 hodin po začátku menstruace a odezní za 2 až 3 dny.

Proč se vlastně menstruační křeče vůbec objevují?

Během menstruace se svaly vašeho lůna stahují a uvolňují, aby pomohly zbavit se nahromaděné výstelky. Stahování svalů je to, co způsobuje bolestivé křeče.

Nejbolestivější je menstruace většinou v mladším věku 20 let nebo třeba i po prvním dítěti, je to variabilní. Přispívajícími faktory je také endometrióza a výrůstky v děloze.

Kdy navštívit lékaře

Pokud domácí léky nezvládnou zmírnit vaše menstruační křeče, možná je čas navštívit lékaře. Váš lékař může navrhnout další prostředky, které můžete vyzkoušet, nebo v některých případech může předepsat léky, které vám pomohou zvládnout vaše příznaky.

V některých případech mohou být silné křeče známkou jiného základního problému, který je nutné diagnostikovat.

V dalším speciálu vám přineseme návod, jak nad touto bolestí vyzrát! Již teď můžeme prozradit, že je těchto metod skutečně mnoho a hlavně velice snadných a dostupných.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button