KrásaRady a tipy

Připravte si domácí krém z aloe vera

Aloe vera gel se stal jedinečným pomocníkem nejen v kosmetickém průmyslu, ale i zdrojem léčivých látek pro naše zdraví. Připravte si domácí krém z gelu z aloe, který je 100% přírodní, čerstvý a plný živin. Vždy používejte čerstvý gel z aloe vera, máte tak jistotu, co připravený gel obsahuje.

Aloe vera a kosmetika

Kosmetický svět si gel z aloe vyloženě oblíbil. Gel z aloe má totiž jedinečné účinky, které zastane málokterá jiná rostlina. Má silně protizánětlivé a antibakteriální účinky, které se využívají především k ošetření pleti se sklonem k akné, oparům, ekzémům či plísním. Působí pozitivně i proti lupům. Mezi další přednosti patří hydratační, detoxikační a proticelulitidní účinky, které působí na pokožku celého těla. Označujeme ho také jako elixír mládí a skvělého pomocníka při redukčních dietách.

Domácí aloe vera gel

Aloe poměrně rychle roste. Stačí, když si pořídíte rostlinku aloe, kterou budete pravidelně zalévat. Poté ji můžete využít na vaši pleť. Jak na to?

Ingredience:Aloe_vera_leaf_showing_the_gel_(2)

  • ¼ šálku čerstvé aloe
  • 1/8 čajové lžičky kyseliny citronové
  • ¼ lžičky oleje s vitaminem E
  • 1 lžička kokosového oleje

Příprava:

Rozřízněte aloe a vyjměte celou kapalnou (gelovou) část za pomocí lžičky. Použijte veškerý gel z lístků. Dejte všechny ingredience do mixeru a míchejte, dokud nevznikne homogenní kapalina. Vzniklý gelový krém dejte do skleničky či jiné nádoby, ze které se vám bude dobře nabírat. Dejte do lednice a zde nechte po dobu jednoho měsíce.

Jak gel používat?

Vzniklý gelový krém má úžasné vlastnosti související s použitím na vaši pokožku. Zklidňuje a léčí popáleniny, drobné oděrky a zranění. Pokožku ochlazuje a ihned po nanesení ucítíte úlevu. Tento domácí aloe vera gelový krém budete mít kdykoliv po ruce a už vás žádné nepříjemné zranění nepřekvapí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button