Krása

Růžová voda pro pokožku: Co se nemíchat s touto přírodní složkou

Jedním z nejoblíbenějších domácích prostředků je použití růžové vody pro pokožku. Nejčastěji se používá jako přírodní pleťový tonikum. Mnozí věří v sílu květin, protože růžová voda zklidňuje pokožku a také odstraňuje nečistoty a špínu z pórů. Ale někdy to může poškodit vaši pokožku, zvláště pokud se dostanete příliš experimentovat a pokusíte se ji smíchat s jinými složkami. Zatímco míchání růžové vody s glycerinem může pomoci těm, kteří mají matnou a suchou pokožku, existují některé složky, které byste neměli kombinovat s růžovou vodou.

Co je růžová voda?

Růžová voda je v podstatě extrakt z okvětních lístků růží, který se získává parní destilací.

Jak používat růžovou vodu?

Chcete-li použít růžovou vodu na pokožku, stačí jen pár kapek na bavlněnou podložku. Poté jej otřete po celém obličeji po umytí obličeje čisticím prostředkem nebo mycím prostředkem na obličej. To pomůže tónovat vaši tvář, což je nezbytné v kosmetické rutině.

Špatné kombinace s růžovou vodou

Růžová voda je k pokožce velmi jemná. Ve skutečnosti to moc neškodí, protože nemění potenciální vodík (pH), který se týká úrovně kyselosti pokožky. Ale může rozrušit pokožku, pokud ji smícháte s nevhodnými složkami.

Růžová voda s esenciálním olejem

Používání růžové vody s esenciálním olejem může fungovat někomu fungovat bez obtíží, ale pokud jste alergičtí na vůně nebo pokud máte astma, atopickou dermatitidu, vaše kůže může reagovat. Takže se vyvarujte používání růžové vody s esenciálními oleji.

ruze-voda

Růžová voda s jedlou sodou

Jedlá soda je známá tím, že je přírodní antiseptikum a má antibakteriální vlastnosti. Pokud ji aplikujete lokálně, může pomoci snížit bakterie, které vám způsobují problém s akné. Ale nepoužívejte růžovou vodu s jedlou sodou, protože to změní pH pokožky a učiní pokožku sušší a citlivější.

Růžová voda s octem

Ocet pomáhá zesvětlit a zabránit skvrnám a akné, ale jeho použití s růžovou vodou znamená, že pH pokožky se změní.

Růžová voda s citronovou šťávou

Citronová šťáva, bohatá na vitamín C, se někdy používá při léčbě akné. Vyvarujte používání růžové vody s limetkovou nebo citronovou šťávou, protože tato kombinace naruší kožní bariéru změnou pH pokožky.

Růžová voda sama o sobě je skvělá pro pokožku, ale snažte se přijít s vlastními domácími prostředky. Mohou poškodit vaši pokožku více místo toho, aby odešli se zářící kůží.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button