JídloKrásaPrevenceRady a tipyTOP 10VitamínyZdraví

Toužíte po dlouhých a hustých vlasech? Poradíme vám potraviny, které jejich růst podpoří!

Také patříte mezi ženy (možná i muže), kteří s povzdechem sledují reklamy, kde modelky pohazují dlouhými a hustými vlasy, na ulici se otáčíte za někým, kdo má vlasy seplé do dlouhého ohonu? Mít dlouhé a husté vlasy je snem většiny žen a i některých mužů, a ačkoli je struktura a hustota vlasů dána geneticky, existují způsoby, jak vlasům pomoci k rychlejšímu růstu a větší hustotě.

Vitamín A

Vitamín A potřebují všechny buňky v těle, aby rostly, včetně vlasů. Vitamín A také pomáhá vytvářet kožním žlázám vytvářet mastnou látku zvanou kožní maz. Maz hydratuje pokožku hlavy a pomáhá udržovat vlasy zdravé.

Absence vitamínu A ve stravě může vést k vypadávání a větší lámavost vlasů.

Batáty, mrkev, dýně, špenát a kapusta mají vysoký obsah beta-karotenu, který se přeměňuje na potřebný vitamín A.

Vitamin A lze také nalézt v živočišných produktech, jako je mléko, vejce a jogurt. Zvláště dobrým zdrojem je olej z tresčích jater.

Vitamíny skupiny B

Mezi nejúčinnější vitamíny na pleť a vlasy patří vitamín B zvaný biotin. Jeho nedostatek v těle se projevuje vypadáváním vlasů. Jeho nedostatkem však trpí jen malé procento lidí, biotin je obsažen v mnoha potravinách.

Další vitamíny B pomáhají vytvářet červené krvinky, které přenášejí kyslík a živiny do pokožky hlavy a vlasových folikulů. Tyto procesy jsou důležité pro růst vlasů.

Vitamíny B jsou obsaženy především v semínkách, mandlích, masu, rybách, plodech moře a v listové zelenině.

Vitamín C

Vitamín C patří mezi silné antioxidanty, které působí proti volným radikálům v těle. Volné radikály mohou mít negativní vliv na růst a kvalitu vlasů.

Kromě toho vaše tělo potřebuje vitamín C, aby vytvořilo protein známý jako kolagen – důležitou součást struktury vlasů.

Vitamín C je využívá tělo k absorbci železa, minerálu nezbytného pro růst vlasů.

Jahody, papriky, kvajávy a citrusové plody jsou dobrým zdrojem vitamínu C.

Vitamín D

Nedostatek vitamínu D v těle způsobuje několik problémů, jedním z nich je alopecie.

Ačkoli tělo začne produkovat vitamín D při kontaktu se sluncem, existují potraviny, které ho obsahují, například některé ryby, olej z tresčích jater, houby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button