KrásaPrevenceRady a tipyZdraví

Připravte si domácí relaxační koupel z netradičních přísad

Co lepšího může být po dlouhém a stresujícím dni, než horká, relaxační koupel, která pomůže nejen vyčistit mysl, ale uvolní ztuhlé svaly a zmírní bolesti kloubů. Určitě doma majdete některé z těchto přísad, které vám při vaší relaxaci pomohou.

Zelený čaj

Všichni víme, že pití zeleného čaje přináší celou řadu příznivých účinků pro naše zdraví. Kdo z vás však věděl, že jej můžeme použít i jako obohacení do koupele. Díky zelenému čaji očistíte vaši pokožku a obnovíte její vlhkost a pružnost.Stačí přidat několik sáčků do vany s vodou a nechat vylouhovat.

Červené víno

Polyfenoly v červeném vínu pronikají do kůže, obohatí ji o silné antioxidanty, zjemní pokožku, upraví krevní oběh, v některých případech pomáhají zmírňovat celulitidu, neboť posilují pružnost kůže.

Med

Tuto přísadu do svých koupelí používalia již kleopatra, aby si udržela nádhernou pokožku. Med je přirozeně antibakteriální, působí jako prevence proti akné, obsahuje celou řadu antioxidantů, což je dobré pro zpomalení procesu stárnutí. Pomáhá pročišťovat kůži, neboť otevírá póry. Pokožku hydratuje a udržuje ji vláčnou. Pokud v zimě bojujete se suchou kůží, medová koupel je ideální pomocník. Do kouple přidejte jeden šálek medu a pro větší relaxaci můžete přidat několik kapek levandulového esenciálního oleje.

Olivový olej

Většina z nás používá olivový olej při přípravě zeleninových salátů. Olej však nabízí i celou řadu kosmetických výhod. Po smíchání s vodou je schopen se vsáknout hluboko do pokožky a snaží se jí oživit. Olivová lázeň pomáhá posilovat imunitní systém, díky čemuž vaše tělo dokáže lépe odolávat virovým i bakteriálním infekcím. Také zachovává v kůži kolagen a ta je pak vláčná a pružnější a snižuje se výskyt jemných linek a vrásek. Do koupele přidejte asi pět lžic extra panenského olivového oleje.

Čerstvý kořen zázvoru

Kořen zázvoru je jedním z nejlepších způsobů, jak odstranit toxiny z těla. Je to vynikající přírodní léčba, když máte ucpaný nos. Koupel poskytuje silné protizánětlivé účinky, je skvělá pro zmírnění bolestí svalů a dokonce pomáhá zmírňovat artritické bolesti. Pokud koupel využijete před spaním, pomůže zajistit lepší spánek. Stačí přidat půl šálku oloupaného a jemně nastrouhaného zázvoru do vody.

Skořice

Skořice je nejen báječné koření, ale skořicová koupel pomáhá zahřát tělo. Také má antivirové a antiseptické účinky a využívá se jako pomoc při odstraňování toxinů z těla a to zejména po prodělané nemoci. Za studených dnů je to skvělý způsob, jak bojovat proti chladu. Stačí přidat do koupele skořicovou kůru či lžičku skořice mleté.

Mléko

Obsahuje velké množství kyseliny mléčné, u níž je známo, že pomáhá pronikat do horní vrstvy pokožky a stimuluje růst nových buněk.Také pomáhá při odtsraňování buněk odumřelých. Zpomaluje procesy stárnutí pokožky a zároveň ji udržuje pružnou. Přidejte šálek mléka do koupele, pro větší vlhkost pokožky můžete přidat šálek medu.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je známý pro své léčivé účinky. Pomáhá v boji proti kožním problémům (plísně a bakterie usazující se na kůži). Nabízí úlevy od bolesti způsobené různými chorobami (dna, artritida). Je bohatým zdrojem vitamínu C a B. Přidejte šálek octa do ne příliš horké vody.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button