KrásaPřírodní léčbaZdraví

Co platí na furunkly? Tyto domácí prostředky vás zbaví ohavných vřídků

Potřebujete nějaký domácí lék, který zmírňuje zánět, hojí a tlumí bolest? Pokud máte otok či zarudlé místo nebo dokonce furunkl, je dobré přikládat obklady z citronu, dýně a cibule.

Furunkl je charakteristickým tím, že se vám na těle vytvoří načervenalá hrudka se žlutou špičkou, která věstí jediné – přítomnost hnisu. Obecně se takový vřídek zhojí asi za 2 týdny.

Pokud však po této době nezmizí, má sklon k ještě většímu zanícení – je červenější a hnisavější a doprovází ho velké bolesti, doporučujeme navštívit dermatologa. Zřejmě se nevyhnete vypuštění jeho obsahu.

Jinak mohou pomoci tyto prostředky:

Komprese citronem

K výrobě citronových obkladů stačí zabalit silný plátek citronu do sterilní gázy. Přiložte na postižené místo a nechte 10 minut působit. Po odstranění zlikvidujte gázu i s citronem a na nový obklad si připravte čerstvý citron. Postup zopakujte alespoň dvakrát nebo do té doby, dokud se nezačne uvolňovat hnis.

Citronová šťáva

Citronovou šťávu můžete také konzumovat, protože je bohatá na vitamín C a posiluje imunitní systém. Kromě toho, že je antiseptická, je nejen dobrým přírodním prostředkem k léčbě vředů, ale také furunkulóz, kdy se objevují vředy (i několik současně).

Chcete-li připravit citronovou šťávu, vymačkejte šťávu ze 2 citronů a přidejte ji do 1 sklenice vody, dobře promíchejte a pijte třikrát denně. Je také možné připravit čaj z listů citroníku, na poměr 1 litru vody, vložte 10 g listů citroníku a 1 citron.

Melaleukový olej

Esenciální olej z melaleuka, též známý jako čajovníkový olej, vlastní antiseptické, antibakteriální a hojivé vlastnosti, vynikající k léčbě vředů. Olej by měl být aplikován pomocí tamponu na vřed 1 krát denně.

Cibule

Cibule je sice výborná na vaření, ale je schopna také eliminovat bakterie, které zmírňují projevy zánětu.

Chcete-li vytvořit kompresový zábal, stačí zabalit vysoký plátek syrové cibule do gázy a aplikovat na vřídek. Tento obklad by měl vydržet po dobu 2 hodin. Aplikujte ho 2 x denně.

Dýně

Dýně má změkčující a protizánětlivé vlastnosti, které potlačují bolest a zarudnutí. Dýňový obklad uvolňuje hnis a urychluje zotavení. Uvařenou dužninu z dýně v množství asi 50 gramů, položte na gázu, smotejte a dejte na vřed po dobu 20 minut, dvakrát denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Back to top button