Babské rady Přírodní léčba Zdraví

S pomocí přírody na zánět močových cest

Zdena Prokopová
Napsáno od Zdena Prokopová

Zejména ženy čas od času touto nepříjemnou nemocí trpí. Opakuje-li se častěji, může dojít až k chronickému onemocnění, kterého se už nezbavíte. S pomocí přírody už ale tento boj nikdy neprohrajete.

K boji s infekcí často pomůže jen úprava režimu (dostatek tekutin, teplo, klid a odpočinek) a samozřejmě léky. Bohužel však ne vždy pomohou a to ani nemluvíme o vedlejších účincích některých přípravků.

Sama příroda však nabízí řadu možností, jak si pomoci bez lékaře a o mnoho účinněji.

Borůvky

Borůvky jsou bohaté na antibiotické sloučeniny, které zabíjí bakterie ve vašem močovém ústrojí.

Papája

Toto exotické ovoce zvyšuje kyselost moči a tím pomáhá likvidovat bakterie způsobující zánět. Navíc pozitivně působí i na zažívací trakt a a usnadňuje vylučování.

Pomeranč a citron

Tyto citrusy mají velkou dávku vitamínů, které umí bojovat s jakýmkoliv zánětem a tak si poradí i se zánětem močového měchýře.

Ananas

Je diuretický a pomáhá tak proplachovat močové cesty a tím je rychleji zbavit škodlivých bakterií. Dopřejte si jej syrový, zavařený nebo i ve formě marmelády. Funguje vždy!

O autorovi

Zdena Prokopová

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Zanechte komentář