Babské radyPřírodní léčbaZdraví

S pomocí přírody na zánět močových cest

Zejména ženy čas od času touto nepříjemnou nemocí trpí. Opakuje-li se častěji, může dojít až k chronickému onemocnění, kterého se už nezbavíte. S pomocí přírody už ale tento boj nikdy neprohrajete.

K boji s infekcí často pomůže jen úprava režimu (dostatek tekutin, teplo, klid a odpočinek) a samozřejmě léky. Bohužel však ne vždy pomohou a to ani nemluvíme o vedlejších účincích některých přípravků.

Sama příroda však nabízí řadu možností, jak si pomoci bez lékaře a o mnoho účinněji.

Borůvky

Borůvky jsou bohaté na antibiotické sloučeniny, které zabíjí bakterie ve vašem močovém ústrojí.

Papája

Toto exotické ovoce zvyšuje kyselost moči a tím pomáhá likvidovat bakterie způsobující zánět. Navíc pozitivně působí i na zažívací trakt a a usnadňuje vylučování.

Pomeranč a citron

Tyto citrusy mají velkou dávku vitamínů, které umí bojovat s jakýmkoliv zánětem a tak si poradí i se zánětem močového měchýře.

Ananas

Je diuretický a pomáhá tak proplachovat močové cesty a tím je rychleji zbavit škodlivých bakterií. Dopřejte si jej syrový, zavařený nebo i ve formě marmelády. Funguje vždy!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button