HubnutíZdraví

Povánoční úklid: s chutí do toho – spálíte kalorie!

Každý z nás se po Štědrém dnu potýká s tím, že sotva dopne kalhoty. Ano, dopřávali jsme si smažené jídlo a tučné kalorie navíc, ale nic není ztraceno. Nemusíte zrovna držet půst, abyste se vrátili zpět na svou původní váhu.

Stačí se jen malinko věnovat úklidu po Vánocích a domácí posilovnu s podobně spálenými kaloriemi, vypotíte i v pohodlí domova.

Ať už zvolíte vysávání, odhazování sněhu nebo vytírání, nemusíte k tomu mít žádné sportovní vybavení a snadno shodíte přebytečné kilogramy.

Víte o tom, že jedna hodina vysávání vašich koberců a podlah se rovná 100 kalorií dolů? Když k tomu ještě přidáte běhání mezi patry vašeho domu nebo společné venkovní chodby, můžete tuto hodnotu až zdvojnásobit.

Odhazování sněhu

I když nás teď zrovna sníh nehostí svou přítomností, pamatujte na to, že až napadne – popadněte lopatu na sníh a běžte odhazovat.

Je to parádní aktivita pro podporu kardiovaskulární činnosti a mimo jiné vyžaduje také vytrvalost. Hodina odhazování sněhu je velkým tělocvikem. Spálí až 400 kalorií za hodinu.

Mytí koupelny

Ať už jste měli ve vaně kapra či nikoliv, koupelnu je potřeba udržovat v čistotě neustále. Odstranit veškeré nečistoty, vyleštit chromované kohoutky, ale také vydrhnout umyvadlo, vanu, záchod a podlahu, tím vyvinete značné úsilí.

I když je to cca 90 kalorií za hodinu a ze všech aktivit je to nejméně, každá kalorie se počítá. Můžete spojit příjemné s užitečným a úklid koupelny spojit s další jmenovanou aktivitou. Sami uvidíte, že spálíte o hodně více!

A drhnutí je navíc skvělým posilováním rukou. Protáhnete biceps i triceps včetně nohou. Při úklidu se totiž dost často hrbíme, tak procvičujeme veškeré svaly. Půl hodina drhnutí spálí až 120 kalorií, což odpovídá stejné době jako chůzi na běžícím pásu.

Spojte příjemné s užitečným

Pusťte si hudbu a než začnete s úklidem, klidně si s koštětem i zatančete. Spálíte tak až přes 200 kalorií denně, stačí jen zametat, vytírat a tak pořád dokola. Nejen, že se vám podaří zhubnout, ale váš dům získá pověst čistoty. U koho by se dalo jíst i z podlahy?

Stěhování nábytku

Tato aktivita spálí úžasných 100 kalorií za pouhých 15 minut. Nábytek navíc nemusíte stěhovat mimo svůj dům, stačí jen jinak uspořádat váš interiér!

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button