KrásaPrevenceVitamínyZdraví

Zjistěte, co všechno dokáže jedno pivo, když jej budete pít denně

Každý Čech moc dobře ví, o jaký nápoj se jedná. Není divu, když má Česká republika největší spotřebu piva na osobu na světě. Tento nápoj pije většina lidí nad 18 let, takže není třeba vysvětlovat, že jde o alkoholický nápoj vyprodukovaný z chmelu.

Měli bychom si uvědomit, že pivo není jen nápoj, který pijeme například u oběda, u televize či v hospodě, ale také je to alkoholický nápoj, který v sobě obsahuje spoustu bílkovin a vitamínů skupiny B (ještě více než víno).

Jak již bylo řečeno, pivo je vyráběno z chmelu, což přináší určité výhody. Chmel je totiž bohatý na zdroj flavonoidů, které jsou významnými a silnými antioxidanty.

Říkali jste si někdy, proč lidé pití pivo po jídle? Je to kvůli tomu, že pivo obsahuje spoustu minerálu, které podporují metabolický proces. Ovšem to není všechno!

Chrání ledviny

Chmelový alkoholický nápoj chrání vaše ledviny před vznikem různých zdravotních problémů. Jedno točené pivo či láhev piva dokonce částečně eliminuje vznik ledvinových kamenů, a to až o 40 %.

Obsahuje vitamíny skupiny B

Experti dokazují, že pivo v sobě obsahuje vitamíny B1, B2, B6 a B12. Díky struktuře piva obohaceným o vitamín B6 mají poživatelé až o 30 % více vitamínu B6 v těle, než lidé, kteří pivo nekonzumují. Pro vegetariány je pivo také významným zdrojem vitamínu B12, který je hlavně obsažen v masu.

Zabraňuje vzniku vysokého cholesterolu

Vláknina, která je rozpuštěná v nápoji, ovlivňuje hladinu cholesterolu v těle, konkrétně LDL cholesterol – špatný cholesterol.

Zpevňuje kosti

Pivo je dobré pro silné a zdravé kosti a předchází osteoporóze. Je to kvůli tomu, že pivo obsahuje vysoké množství křemíku, který napomáhá k vyšší hustotě kostí.

Zabraňuje nespavosti

To už poznal asi každý z nás. Po pivě se dobře spí, proto i naše babičky říkaly, že je dobré si dát jedno pivo před spaním. Je to kvůli látkám laktoflavinu a kyselině nikotinové, které jsou v pivě obsaženy.

Eliminuje či snižuje stres

Vědci zjistili, že dvě piva denně po 2,5 dcl dokážou snižovat stres. Ovšem opatrně, kdy tento alkoholický nápoj pijete, rozhodně ne před prací nebo jízdou automobilem.

Zlepšuje paměť

Pivo prý přináší člověku větší potenciál na zvýšení paměti. Díky každodennímu pití piva se snižuje i riziko propuknutí Alzheimerovy choroby a demenci.

Snižuje riziko srdečního infarktu

Podle studií je dokázáno, že poživatelé alkoholického nápoje piva mají nižší šanci při riziku srdečního infarktu, a to až o 60 % než lidé, kteří pivo nepijí.

Kvalitnější pokožka

Každodenní pití piva také ovlivňuje naší pokožku, údajně až tak, že člověk vypadá krásnější a mladší. Je to kvůli obsaženým vitamínům, které dokážou rychleji regenerovat kůži a také ovlivňují pigment.

Východiskem je, že pít pivo každý den má své výhody, ale jak se říká: „Nic se nemá přehánět!“. Proto jedno pivo denně stačí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button