JídloKrásaRady a tipyZdraví

Zkombinujte med se skoří a získejte neuvěřitelně účinný lék

Podle starých ájurvédských praktik dokáže kombinace medu a skořice zatočit s mnoha nemocemi, či jinými neduhy. Tato směs obsahuje účinné látky, které si dokážou poradit stejně dobře s hubnutím, jako s akné. Med je důležitou ingrediencí a lékem již po dlouhá staletí. V současné době se neustále prohlubuje znalost o léčivých látkách, které med obsahuje. Navíc se dá použít bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Skořice oproti tomu je léčivým kořením, které má úžasné aroma a hřejivý účinek. Kombinace těchto dvou ingrediencí tak dokáže podpořit léčbu, zabíjet bakterie a zároveň hojit.

Léčba akné

Proti akné vyzkoušejte smíchat 3 lžíce medu s 1 lžičkou skořice. Směs důkladně promíchejte do jemné pasty, kterou naneste na postižené místa na čistou pleť před spaním. Ráno obličej umyjte teplou vodou. Tuto léčbu pupínků můžete praktikovat každý den.

Druhým typem, jak se zbavit tohoto kožního onemocnění, je pomocí masky z medu a skořice. Smíchejte 2 lžičky čerstvé citrónové šťávy s 2 lžičkami medu. Poté přidejte trochu skořice a promíchejte. Obličej umyjte horkou vodou, aby se otevřely póry. Poté jemně osušte a neneste medovou masku. Nechte působit asi 20 minut a opláchněte. Tuto masku můžete použít jednou týdně.

Infekce kůže

Med je antibakteriální přírodní lék, a proto si snadno neporadí jen s akné, ale i jiným typem infekce kůže, jako je například pásový opar. K léčbě dalších onemocnění smíchejte 3 lžíce medu s 2 lžícemi skořice. Pokožku si omyjte teplou vodou, antibakteriálním mýdlem a následně osušte. Vzniklou směs naneste na postiženou oblast a kruhovými pohyby masírujte asi po dobu 5 minut. Nakonec omyjte obličej teplou vodou.

Skořice

Hubnutí

V tomto případě zde bude působit více skořice, která má zahřívací účinky a podporuje tak činnost organismu. ½ lžičky medu se lžičkou skořicí zalijte šálkem vroucí vody. Tento nápoj pijte každé ráno na lačný žaludek. Vaše tělo díky skořici přestane ukládat tuk a snáze ho odbourávat.

Léčba infekce močového měchýře

Je známo, že med a skořice si dokážou poradit s infekcí močového měchýře. K jeho léčbě smíchejte 2 lžíce skořice a 1 lžičkou medu a zalijte sklenicí teplé vody. Tento nápoj zničí choroboplodné zárodky, které se usazují na stěnách močového měchýře. Spolu s tímto nápojem zvyšte i svůj denní příjem tekutin a omezte pití alkoholu, kávy a citrusových šťáv, které mají opačné účinky.

Správná funkce trávicího traktu

Pokud vás trápí zažívání, plynatost, nebo jste měli jen vydatnější oběd, vyzkoušejte kombinaci skořice, medu a citrónu. Máte-li však podrážděný žaludek, citrónu se vyhněte. Do ½ šálku vody přidejte skořici a přiveďte k varu. Vařte na mírném plameni asi 5 minut, a poté přeceďte přes jemnou tkaninu. Přidejte lžíci medu. Trápí-li vás plynatost, můžete i šťávu ze ¼ citrónu.

Dát si horký čaj se lžičkou medu a skořice může pomoci i při léčbě chřipky, zápachu z úst, nebo na posílení imunity. Tato kombinace dokáže zatočit s řadou nemocí. Vyzkoušejte ji proto i vy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button